HP-Pavilion'dan MacBook Air M1'e sizce geçilir mi?

fuyki

Decapat
Yer
İstanbul/Ataşehir
Daha fazla  
Arkadaşlar selam halihazırda kullanmakta olduğum HP-Pavilion laptopum var bunu satmayı düşünüyorum ancak hala kararsızım.
Sizce satıp M1 işlemcili MacBook Air 2020 veya 2021 satın almak mantıklı mı (2.el)
Ve elimdeki aşağıda özellikleri yazan HP laptop sizce ne kadara satılır? stok halinde 128 GB M.2 SSD ve 8 GB RAM vardı eklemeler yaptım.
Yazılım ile uğraşıyorum ancak oyun da oynuyorum o da sadece LoL yani.
  • Ryzen 7 3750h.
  • NVIDIA GTX 1650.
  • 16 GB RAM.
  • 480GB M.2 SSD.
  • 1TB HDD.
Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-26 at 15.20.05.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-26 at 15.20.05.jpeg
    163,7 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    165,4 KB · Görüntüleme: 25
Yazılım için kullandığın programlar ve kullanmak istediğin işletim sistemi önemli. Kararında kesin ve istekli olman gerekiyor. Yoksa 1-2 hafta kullanıp onu da satmaya çalışırsın.

Python IDE'leri, Visual stuido code, Unity vs kullanıyorum.
MacOSda artık oyun konusunda fena değil bana göre, LoLü çok rahat oynarsın diye düşünüyorum bence geçilir. Senin ki ile benzer özelliklerde bir bilgisayarım var. İmkanım olsa bende geçerim Mac Miniye.

MacOSda artık oyun konusunda fena değil bana göre, LoLü çok rahat oynarsın diye düşünüyorum bence geçilir. Senin ki ile benzer özelliklerde bir bilgisayarım var. İmkanım olsa bende geçerim Mac Miniye.
Teşekkür ederim ayrıca sizce elimdeki cihaz ne kadara ilana koyulur?
@Yiğit Gençer hocam sizin de düşüncülerinizi almak isterim

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ayrıca sizce elimdeki cihaz ne kadara ilana koyulur?
@Yiğit Gençer hocam sizin de düşüncülerinizi almak isterim
Konuyu daha yeni gördüm. Geç kaldığım için özür dilerim :D
Düşüncelerim M1 işlemciyi her zaman destekliyor. M1 işlemci bayağı büyük bir güçle ortaya çıktı bence şu anki macOS işletim sistemleri bile M1'in performansını göstermeye yetmiyor. Ancak 8 GB ve 16 GB RAM versiyonlarını denedim ve cihaza çok bağlandım. Hafifliği ile yanımda tablet gibi taşıyorum. Cihaz adeta performans harikası. Ancak 16 GB RAM modelini tercih ederim :D
Alacaksan 16 GB RAM'e sahip olanı al :D

Konuyu daha yeni gördüm. Geç kaldığım için özür dilerim :D
Düşüncelerim M1 işlemciyi her zaman destekliyor. M1 işlemci bayağı büyük bir güçle ortaya çıktı bence şu anki macOS işletim sistemleri bile M1'in performansını göstermeye yetmiyor. Ancak 8 GB ve 16 GB RAM versiyonlarını denedim ve cihaza çok bağlandım. Hafifliği ile yanımda tablet gibi taşıyorum. Cihaz adeta performans harikası. Ancak 16 GB RAM modelini tercih ederim :D
Alacaksan 16 GB RAM'e sahip olanı al :D
Anladım hocam teşekkür ederim bilgiler için peki. Elimdeki cihaz için bir fiyat tahmininiz var mı?

Geri
Yukarı