HP Reverb G2 vs Oculus Quest 2 vs Oculus Rift S

HP Reverb G2 vs Oculus Rift S vs Oculus Quest 2

• Oy verenlerin toplamı
    11

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Bu üç sanal gerçeklik gözlüğü arasında kaldım. SIM racing için kullanacağım ancak arada bir Beat Saber'a bakarım. Bunların içinde en net görüntü veren HP Reverb 2 deniliyor ancak fiyat farkı çok fazla ayrıca $500'lık bir ürüne 7500 TL vermek hiç içime sinmiyor bir de RTX 3070 HP Reverb G2 ile stabil FPS vermeyebilir. Diğerleri ise biraz daha uygun gibi geldi, sizce hangisi daha F/P?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çözünürlük için bakıyorsan kesinlikle reverb olacaktır. Resmen canlı gibi her şey fakat fiyatı da seni bayağı canlandıracak türden. Değer mi orasına bütçen karar versin şahsen benim için değmez. Üstelik onu almakla iş bitmiyor Max performansı alabilmek için PC de ortalamanın bayağı üstünde olmalı. Oculus Quest 2 derim kablosuz muadillerine göre ucuz. Bir de şu videoyu izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

olay sadece çözünürlük olayı değil mesela valve index çözünürlüğü düşük olmasına rağmen görüntü çok berrak ve canlı renkler çok doğal ve gerçekçi. sadece çözünürlük yeterli bir kriter değil ekranların kaliteside çok önemli. ayrıca kullanılan kolların hassasiyeti ve hissiyatı çok önemli sonuçta oyunlarda sizi en çok motive edip içine alacak olan kolların hassasiyeti ve hissiyatıdır. ayrıca birde fov olayı var o da başka bir muhabbet ben şahsen en çok fov olayına yani görüş açısı olayına takığım. dar açılı bir gözlükle 3 saatden fazlası insanı bunaltırken geniş açılı gözlüklerde zamanın nasıl aktığını anlayamazsınız bile
HP reverb g2 lerde mikrofon bulunmuyor bazen gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor ama ses gerçekten güzel ama aynı ses kalitesini questlerde beklemeyin

olay sadece çözünürlük olayı değil mesela valve index çözünürlüğü düşük olmasına rağmen görüntü çok berrak ve canlı renkler çok doğal ve gerçekçi. sadece çözünürlük yeterli bir kriter değil ekranların kaliteside çok önemli. ayrıca kullanılan kolların hassasiyeti ve hissiyatı çok önemli sonuçta oyunlarda sizi en çok motive edip içine alacak olan kolların hassasiyeti ve hissiyatıdır. ayrıca birde fov olayı var o da başka bir muhabbet ben şahsen en çok fov olayına yani görüş açısı olayına takığım. dar açılı bir gözlükle 3 saatden fazlası insanı bunaltırken geniş açılı gözlüklerde zamanın nasıl aktığını anlayamazsınız bile
HP reverb g2 lerde mikrofon bulunmuyor bazen gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor ama ses gerçekten güzel ama aynı ses kalitesini questlerde beklemeyin
Siz hangisini tavsiye edersiniz

Benim tavsiyem şu şekilde olabilir.
Eğer çözünürlük konusuna çok takılıyorsanız ve çözünürlüğüm iyi olsun ben oyunlarda uzak mesafeleri ve oyun içindeki küçük şeyleri net görmek istiyorum kol benim için çok önemli değil arada bir takılsın titresin önemli değil diyorsanız size tavsiyem.
HP Reverb G2

Eğer benim için çözünürlükden daha çok görüş açısı önemli ayrıca ses ve kol kalitesi önemli oyunu çok akıcı oynamak istiyorum diyorsanız tek bir seçeneğiniz var.
Valve index

Ben öyle bilgisayara bağlı kabloyla falan uğraşamam dilediğimde arkadaşlarıma giderken yanıma almak isterim benim için görüntü kalitesi çok önemli değil çözünürlük olsun yeter kollarda orta halli olsun ucuz olsun derseniz seçeneğiniz bellidir (kablosuz oynamak istediğiniz oyunları kendi sitesinden almak zorundasınız ve uyarıyım kendi sitesi hiç de ucuz değil! diğer bir seçenek steamvr dan oyun almaktır ama onun içinde kablolu oynamak zorundasınız)
Oculus Quest 2

Hepsinden ortaya karışık olsun oyunlarla tam uyumlu olsun derseniz
HTC vive pro

Bu arada ben VALVE index kullanıyorum ve çok memnunum. Bu cihazdaki hassasiyeti ses kalitesini kol kalitesini hiçbirinde bulamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı