HP TouchSmart 520-1200et Mavericks 10.9 Kurulum Sorunu

PMPatch in yeni sürümü olan UEFIPatch ile Hp nin sitesinden indirdiğim exe dosyanını içindeki LAV_711.rom dosyasını yamaladım ve adını LAV_711.rom.patched olarak değiştirdi ve herhangi bir hata vermedi.
Bios update için yine hp nin yazılımını çalıştırdım ve temp klasöründeki LAV_711.rom dosyasını yamalanmış bios rom dosyası ile değiştirdim fakat kurulum bu bios sizin bilgisayarınız için değil diye hata verdi. Bu arada orjinal bios dosyası ile güncelleme yapıyor yani dosya doğru fakat yamalanın ca kabul etmiyor, bir takım şifrelemeye sahip olabilir diye düşünüyorum.

Yamalanmış olan bu rom dosyasını başka bir şekilde biosa yazmak mümkün müdür ? Biosun kendi için de güncelleme arayüzü bulunmuyor .

bios-mods sitesindeki yönergeleri takip ederek, ami bioslar için afudos.exe ile usb ile dos ortamında ve windows consol da yamalanmış bios dosyasını atmaya çalıştım ama malesef yine hata verdi, biosunuz afudos için uyumlu değil dedi.

Arkadaşlar sorunun ne olduğunu hala bilmiyorum ama aklıma gelen bir yöntem ile mavericks raw image dan kurulumu gerçekleştirdim. Kullandığım yöntem win32 disk imager ile oluşturduğum kurulum diski yanında bootdiskutilty ile sadece clover bootloader içeren ayrı bir flash disk oluşturup boot ettim ve kurulum diski ile kurulumu tamamladim. İlk açılışta boot etmedi ve pstate stepper hatası verdi. -x parametresi ile oturumu açabildim fakat su an ethernet wireless ve ekran kartını da tanımıyor. Bakmadım ama muhtemelen ses kartında da sorun var. Pc nin donanım bilgisini ilk mesajımda vermiştim. Sürücüler konusunda yardıma ihtiyacım var. Henüz bootloader i sabit diske kuramadım. İzlemem gereken yol nedir. Teşekkürler

Son düzenleme:
Ses için VoodooHDA 2.8.5 veya 2.8.6 yükleyin.
Ethernet için Multibeast'den RTL81111 8169
Bootloder için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yalnız hocam şu an pstate error hatası yüzünden sadece -x parametresi ile açabiliyorum ve internete bağlantı da olmuyor. Öncelikle bu hatanın sebebi nedir ve nasıl çözebiliriz bir fikriniz varmı?

ACPI hatası. DSDT yaması gerek. Bununla açmaya çalışın. -v DSDT=No cpus=1
Windows ortamında transmac kullanarak Multibeast dosyasını Kurulum Usb'sine atın. Sistemi -v -x ile başlatıp NullCPUPowerManagement, FakeSMC, RTL8111 8169, yükleyin, Disk izlencesine gelip disk izinlerini doğrulayıp onarın. Son işlem olarak restart yapıp -v npci_=0x2000 ile sistemi açmaya çalışın.

Son düzenleme:
Hocam biraz karışık yazmışsınız ilk defa kurulum yaptığımı unutmayın lütfen. -v DSDT=No cpus=1 bu komutlar ile açılış yapmayı başarırsam devamında ne yapacağız. Windowsa ne gerek var onu anlamadım birde, mac os açıldıktan sonra herhangi bir flash diske multibeastın kurulum dosyasını atıp driver işlemlerini mac os üzerinde yapamıyormuyuz ?

-v DSDT=No cpu=1 ile açılmazsa sistem -x ile açtığın için Kurulum Usb'si hariç diğer diskleri görmez. Onun için Multibeast'ı oraya atın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı