İnceleme HP Victus 15-FA0007NT

Kasa olarak güzel bir model. Direkt olarak bende bulunan FA0007NT kodlu ürün şu an alınmaz fiyatından dolayı, ben güzel bir fırsat yakalayıp almıştım, isteklerime göre F/P konumundaydı alırken.

Peki başka bir şey önerebilir misiniz?

Konu açılalı 1 yılı geçmiş. Soğutması benim laptopa aşırı benziyor. Artık 3050ti alınmaz diye düşünüyorum ama o gpu bile 80 dereceyi bulmuş bana pek başarılı gelmedi gpu açısından. Cpu başarılı soğuyor onu fark ettim. Bende 90 derece genelde o cpu.

2 hafta önce termal bakımları yaptım ve o konudan sonra gelen BIOS Update ile yeni zamanları GPU 75 dereceyi geçmiyordu. Şu an GPU 68-70 derece takılıyor Pullwark Bold macun ile. CPU ise 73-75 derece falan oluyor. Şu an zaten alınmaz. Ben de yakında RTX4050 olan bir laptopa geçebilirim duruma göre.

Bu modeller 2 fan ile tek soğutma bloğunu soğutmaya çalışıyor, GPU artarsa otomatik diğerinkini de sıcaklığını artırıyor. Bu model ona rağmen bu sıcaklıklarda gezmiş kötü diyemem ama parçalarda o kadar kuvvetli değil hocam. Tam öğrenci laptopu, hafif taşınabilir şarj süresi hala 5 saat ise öğrencilere önerilir. Bende mesela öğrenciyim 2.5Kg taşıyorum her yere ama şarj sürem maksimum 2 3 saat gidiyor. Sıcaklıklar hakkında yorum yapamam 4060 kullanıp 3050 ti sıcaklıklarına kötü veya iyi demek özellikle de sizin 68 20 derece arası takılıyor dedikten sonra mantıklı değil. Yani iyi desem parçalar da ona göre falan. Kısaca öğrenci laptopu demeyi uygun gördüm şu anlık. Oyun laptopu diye pazarlayanlarda vardır mutlaka.

Taşımak için fena değil ve evet soğutması aman aman iyi diyemem. Limitler olması biraz daha serin çalışmasını sağlıyor. Ben üşenmezsem eğe hala 5 saati görür fakat şu an 3.5 saat falan. Batarya kalibrasyonu yapmam gerek ama 1 günlük bir iş o.

Kaç wat bataryası öğrenebildiniz mi? AIDA 64 ile paylaşmışsınız ama ben o rakamlardan anlamadım bir şey.

Cinebench R23'te kaç alıyordu bu model bu arada?

Kaç wat bataryası öğrenebildiniz mi? AIDA 64 ile paylaşmışsınız ama ben o rakamlardan anlamadım bir şey.

70wh.

Konuda yazmıştım, 70wh bataryası var.

Cinebench R23'te kaç alıyordu bu model bu arada?

Geçen mayıs 12.300 civarı çoklu çekirdek almıştım diye hatırlıyorum, ekran görüntüsünü kaybettim veya almayı unutmuş olabilirim. Nitro 5 aynı işlemci ile 14.500 puan falan alıyor.

Güzel performans alabiliyorsunuz çünkü 60W ile 80W Gpu arasında 3050ti için çok fark yokmuş sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…