HP Victus 15 iade alınmıyor

XKenshi

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar HP Victus 15 RTX 3050 i5 13500H aldım fakat düşük FPS verdiğinden dolayı iade istedik fakat cihazda sorun olmadığını söyleyip geri getirdiler. Mağazada iki haftadı, mağazada bekliyor. Bizde 2 hafta önce tüketici hakem heyetine e-Devlet üzerinden şikayet ettik hala bir sonuç yok. Bugün de bize bir mesaj geldi SMS olarak, daha fazla mağazada berklerseniz cihaza bir şey olursa biz sorumlu değiliz diye. Benim asıl sorum şu, ben bu laptopu alıp temiz kurulum yaparak her şeyi dikkatlice tekrardan yapıp oyun testi yaparsam yine aynı sorun olursa tekrar iade isteyebilir miyim? Ve şu an şikayetim THH'de var şikayet ettiğim için almalı mıyım bilemedim alsam bile şikayetim işlenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar HP Victus 15 RTX 3050 i5 13500H aldım fakat düşük FPS verdiğinden dolayı iade istedik fakat cihazda sorun olmadığını söyleyip geri getirdiler. Mağazada iki haftadı, mağazada bekliyor. Bizde 2 hafta önce tüketici hakem heyetine e-Devlet üzerinden şikayet ettik hala bir sonuç yok. Bugün de bize bir mesaj geldi SMS olarak, daha fazla mağazada berklerseniz cihaza bir şey olursa biz sorumlu değiliz diye. Benim asıl sorum şu, ben bu laptopu alıp temiz kurulum yaparak her şeyi dikkatlice tekrardan yapıp oyun testi yaparsam yine aynı sorun olursa tekrar iade isteyebilir miyim? Ve şu an şikayetim THH'de var şikayet ettiğim için alınır mı? Bilemedim alsam bile şikayetim işlenir mi?

Neye göre düşük FPS? Hangi oyuna göre düşük FPS? Hangi RAM'e göre, hangi ayarlarda? Hiçbir şey söylememişsin ki, belki de cihazda sorun yok. O sistemle 100FPS alacak oyundan sen kendi ütopyanda 900 FPS almak istiyorsan yapacak bir şey yok...

Arkadaşım eğer bilgisayardan kaynaklanan bir problemden dolayı FPS düşüşü varsa hakkını sonuna kadar savun. Ama bir problem yoksa ve sen ya ben bunu aldım da performansını beğenmedim diye iade etmek istiyorsan satıcının bunu reddetme hakkı var.

Neye göre düşük FPS? Hangi oyuna göre düşük FPS? Hangi RAM'e göre, hangi ayarlarda? Hiçbir şey söylememişsin ki, belki de cihazda sorun yok. O sistemle 100FPS alacak oyundan sen kendi ütopyanda 900 FPS almak istiyorsan yapacak bir şey yok...

CS:GO en Low ayarlarda 100-160 arasi FPS bazen 90'lara düşüyordu. YouTube'da aynısın daha düşük olan i5 12500H versiyonu bile en yüksek ayarlarda 8xmsaa şeklinde 250+ veriyor 200'ün altına düşmüyordu.

Düşük FPS bir iade gerekçesi değildir. 3050 ekran kartından ne bekliyorsunuz?

CS:GO en Low ayar 100-160 arasi FPS. YouTube'da 250 300 veriyor. Fazla bir şey beklediğimden değil. Boş yorum yapmışsın. Zaten konu kaç FPS almam gerek değil iade ile alakalı. Bununla alakalı bir sürü konu açtım zaten.

3050'den üst düzey performans beklemek zaten çok komik. 1650 kıvamında bir kart sadece DLSS özelliği var.

Üst düzey performans beklediğimi nereden çıkardın ne alaka şimdi? CS'de ortalama 130FPS düşük ayarlarda alıyordum. Ki aşırı anormal değerler.

Nereden satın almıştınız bilindik bir mağaza mı?

Bugün de bize bir mesaj geldi SMS olarak, daha fazla mağazada berklerseniz cihaza bir şey olursa biz sorumlu değiliz diye.

Bu ne saçma bir mesaj böyle? En azından ürünü gelip alın THH sonucunu hep beraber bekleyip sonuca ulaşalım tarzı bir mesaj atılır. Kurumsal bir firma böyle bir mesaj asla atmaz diye düşünüyorum. Gelişme süreçlerini yazarsanız sevinirim merak ettim.

Bu ne saçma bir mesaj böyle? En azından ürünü gelip alın THH sonucunu hep beraber bekleyip sonuca ulaşalım tarzı bir mesaj atılır. Kurumsal bir firma böyle bir mesaj asla atmaz diye düşünüyorum. Gelişme süreçlerini yazarsanız sevinirim merak ettim.
Hocam Vatan bilgisayar. Bize atılan sms
IMG-20230727-WA0001.jpg

Bilgisayar bilgisi olan adam fpslerin normal olmadığını anlar zaten. Cihazda sorun yoksa sorun ne ben anlayamdım. İşte alıp tekrar bir temiz kurulum mu yapsam diye düşünüyordum. Ama sorun şu ki biz thhye şikayet ettik şikayet ettiğimiz ürünü alırsak bir kere daha sorun çıkarsa geri vemeyiz diye korkuyoruz.

Son düzenleme:
Hocam Vatan Bilgisayar. Bize atılan SMS Eki Görüntüle 1878707

Atılan SMS kısmen haklı, yasal sınır var ürünü teslim almazsanız sorumluluk satıcıdan-yetkili servisten çıkar ama 15 günden fazlaydı diye hatırlıyorum.

Benim tavsiyem ürünü alıp dediğiniz gibi kurulum yapmanız sorun devam etse bile THH kararını sonuçlanana kadar ürün sizde olsun. Çünkü günün birinde sizi arayıp bilirkişi ürünü incelemeye gelecek veya ürünü şu adrese teslim edin incelenecek diyebilirler. Ürün sizin ve sizin sorumluluğunuzda olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı