HP Victus 15 RTX 4050 vs RTX 3050

Talhademiirci

Hectopat
Daha fazla  
Bu hafta içerisinde bilgisayar alacağım.
Aklımda 2 tane HP Victus modeli var.

20231206_171422.jpg

20231206_165904.jpg

Fotoğraflarda da görüldüğü gibi biri 8 GB RAM ama işlemci ve ekran kartı bakımından üstün. Diğeri RAM bakımından üstün ve aralarında 1.5K'lık bir fark var. Sizce hangisini almalıyım? Başka PC önermeyin bu ikisi arasında kaldım.

Bu hafta içerisinde bilgisayar alacağım.
Aklımda 2 tane HP Victus modeli var.

Eki Görüntüle 2048661

Eki Görüntüle 2048665

Fotoğraflarda da görüldüğü gibi biri 8 GB RAM ama işlemci ve ekran kartı bakımından üstün. Diğeri RAM bakımından üstün ve aralarında 1.5K'lık bir fark var. Sizce hangisini almalıyım? Başka PC önermeyin bu ikisi arasında kaldım.

Fotoğraftan bir şey anlamadım ürünlerin isimlerini yazar mısın?

Normalde 4050 kesinlikle ama 8 GB RAM olduğu için İkisi de alınmaz, ayrıca bu teknolojik aletler mağazadan alınmamalı bence hem koşulsuz iade hakkından da mahrum oluyorsun. İnternette güzel bir şey bulursun bu fiyatlarda.

4050 tabii ki çok daha iyi seçenek DLSS3-fg+2 gbvram. RAM'i halledersin bir şekilde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Katılıyorum.

Fotoğraftan bir şey anlamadım ürünlerin isimlerini yazar mısın?
15-fa1042nt
15-fa0009nt

Normalde 4050 kesinlikle ama 8 GB RAM olduğu için İkisi de alınmaz, ayrıca bu teknolojik aletler mağazadan alınmamalı bence hem koşulsuz iade hakkından da mahrum oluyorsun. İnternette güzel bir şey bulursun bu fiyatlarda.
maalesef ailem pek sıcak bakmıyor internetten alma işlerine.

8 GB RAM olması performansı çok etkiler mi internette onun videosunu bulamadım onu merak ettim.

15-FA1042NT
15-FA0009NT

Maalesef ailem pek sıcak bakmıyor internetten alma işlerine.

8 GB RAM olması performansı çok etkiler mi internette onun videosunu bulamadım onu merak ettim.

İkisi arasında bu model daha iyi (üstteki) fakat bu bütçede daha iyi bir şeyler satın alınabilir neden başka bir nilgisayar istemediğini öğrenebilir miyim?

Dediğim laptop:HP Victus 15-FA1042NT 7P8M3EA i5-13500H 8 GB 512 GB SSD RTX4050 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

15-FA1042NT
15-FA0009NT

Maalesef ailem pek sıcak bakmıyor internetten alma işlerine.

Bildiğim kadarıyla etkiliyor RAM fakat RTX 4050 kullanılan laptopu almanız daha mantıklı olacaktır ileriki zamanda 8x2 yapabilirseniz çok daha iyi performans yakalayabilirsiniz. Fakat yine de söyleyeyim yine kazık yine kazık.

Eğer aileniz izin verirse bu bütçede (28-30k +'dan bahsediyorum) hazır sistemlere yönelmek çok daha mantıklı.

İkisi arasında bu model daha iyi (üstteki) fakat bu bütçede daha iyi bir şeyler satın alınabilir neden başka bir nilgisayar istemediğini öğrenebilir miyim?

Dediğim laptop:HP Victus 15-FA1042NT 7P8M3EA i5-13500H 8 GB 512 GB SSD RTX4050 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bildiğim kadarıyla etkiliyor RAM fakat RTX 4050 kullanılan laptopu almanız daha mantıklı olacaktır ileriki zamanda 8x2 yapabilirseniz çok daha iyi performans yakalayabilirsiniz. Fakat yine de söyleyeyim yine kazık yine kazık.

Hocam bayağıdır Victus almayı istiyorum öncelikli hedefim gibi oldu artık.
Hem daha önce de HP bilgisayar kullandık hala da kullanıyoruz.
Başka modellere de baktığımda yine aynı fiyata denk geliyor diye hatırlıyorum.
Kazık olduğunu ben de biliyorum ama yapacak bir şey yok hocam geçen her gün daha da kazıklanıyoruz.

Masaüstü bilgisayar faktörünü de hesaplamıştım hocam monitör falan filan derken yine aynı paraya denk geliyor ve ailem üniversite de yaklaştığı için masaüstüne hiç sıcak bakmıyorlar.

Hocam bayağıdır Victus almayı istiyorum öncelikli hedefim gibi oldu artık.
Hem daha önce de HP bilgisayar kullandık hala da kullanıyoruz.
Başka modellere de baktığımda yine aynı fiyata denk geliyor diye hatırlıyorum.
Kazık olduğunu ben de biliyorum ama yapacak bir şey yok hocam geçen her gün daha da kazıklanıyoruz.

Masaüstü bilgisayar faktörünü de hesaplamıştım hocam monitör falan filan derken yine aynı paraya denk geliyor ve ailem üniversite de yaklaştığı için masaüstüne hiç sıcak bakmıyorlar.

Tabii ki de tercih sizlerin hocam ben sadece sizinde benim gibi aynı hataya düşmemenizi önerdim RTX 4050 kullanılan sistemi almanız daha mantıklı olacaktır isteğe bağlı olarak aldığınız yere RAM takviyesi yapmasını isteyebilirsiniz (ek ücret dahilinde)

Geri
Yukarı