HP Victus 15 vs HP Victus 16

Bütçe
20.000-28.000
Bunu alıp ekleme yapın, CPU performansı sizin için önemliyse 13700H model alınabilir.

HP victus kullanıcısı olarak alalı 4 ay oldu. Şimdiden performans düşüklüğü başladı. (RTX3050 512GB SSD 16GB RAM). Ben bunu işin aslı ekran kartına bağlıyorum. Belkide Victusların genel problemidir. Hiçbir oyundan adam akıllı tam verim alamıyorum. Hatta genel olarak şunu belirteyim almışken minimum RTX 3060 al bence, çünkü artık 4gb hafızaya sahip ekran kartları yetersiz kalıyor.

HP victus kullanıcısı olarak alalı 4 ay oldu. Şimdiden performans düşüklüğü başladı. (RTX3050 512GB SSD 16GB RAM). Ben bunu işin aslı ekran kartına bağlıyorum. Belkide Victusların genel problemidir. Hiçbir oyundan adam akıllı tam verim alamıyorum. Hatta genel olarak şunu belirteyim almışken minimum RTX 3060 al bence, çünkü artık 4gb hafızaya sahip ekran kartları yetersiz kalıyor.
Bunu aldım kardeşim, bilgi için teşekkürler.

Hocam, ürünü aldım. Bilgisayar harika. İşlemci ve ekran kartı uyumu çok uyumlu ve valorant yüksek ayarlardan 400 ve üzeri fps oranına sahip. Ekran kartı 75w olduğundan bende çok şüphe uyandırıyordu ve kararsızım açıkçası. Şu an benim işimi fazlasıyla görüyor. Solid, autocad, matlab, proteus, altium falan kullanıyorum. Gayet performanslı. Tasarımı çok çok güzel, ince ve zarif. Soğutma işini sessiz ve harika bir şekilde gerçekleştiriyor. Klavyenin sol tarafı fan, sağ tarafı İşlemci ve ekran kartı. Oyun oynarken elime hiç sıcaklık gelmiyor. Eksi yönlerine gelecek olursak; sadece tek ssd yeri var, yükseltme yapman için servise vermen gerek. Alt kapak çok zor açılıyor. Hoparlör sesi monstera göre düşük. Kasa kalitesi pek iyi sayılmaz. Çok fazla parmak izi tutyor. Sürekli temizlemen gerek. Win 10 kurarsan driverler desteklenmiyor. İki adet usb girişi var. Eksi yönleri bence göz ardı edilebilir. Parasına değer diye düşünüyorum. Bunu aldıktan sonra ileride alacağım tek şey oyuncu monitörü olur. İstediğin başka bir soru varsa da elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyım. Şimdilik bu kadar.

Hocam, ürünü aldım. Bilgisayar harika. İşlemci ve ekran kartı uyumu çok uyumlu ve Valorant yüksek ayarlardan 400 ve üzeri FPS oranına sahip. Ekran kartı 75W olduğundan bende çok şüphe uyandırıyordu ve kararsızım açıkçası. Şu an benim işimi fazlasıyla görüyor. Solid, AutoCAD, Matlab, proteus, altium falan kullanıyorum. Gayet performanslı. Tasarımı çok çok güzel, ince ve zarif. Soğutma işini sessiz ve harika bir şekilde gerçekleştiriyor. Klavyenin sol tarafı fan, sağ tarafı işlemci ve ekran kartı. Oyun oynarken elime hiç sıcaklık gelmiyor. Eksi yönlerine gelecek olursak; sadece tek SSD yeri var, yükseltme yapman için servise vermen gerek. Alt kapak çok zor açılıyor. Hoparlör sesi monstera göre düşük. Kasa kalitesi pek iyi sayılmaz. Çok fazla parmak izi tutyor. Sürekli temizlemen gerek. Windows 10 kurarsan sürücüler desteklenmiyor. İki adet USB girişi var. Eksi yönleri bence göz ardı edilebilir. Parasına değer diye düşünüyorum. Bunu aldıktan sonra ileride alacağım tek şey oyuncu monitörü olur. İstediğin başka bir soru varsa da elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım. Şimdilik bu kadar.

Bu kadar yazdığınız ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Bende sırf ekran kartı 75W olduğundan tereddüt içerisindeyim. Eğer alırsam RDR2 GoW gibi oyunlar almayı ve eğitimimde kullanmayı planlıyorum. İnşallah işimi görür.

Dostum, bunun bir de 3060lık versiyonu var. 1tb olan. Onun w değerini 115 diye biliyorum. Eğer onu alırsan bu bilgisayarın üzerinde performans veriyor. Bence w değerini araştır, eğer 115w+15w ise 3060lık al. Şimdiden hayırlı olsun.

Dostum, bunun bir de 3060'lık versiyonu var. 1TB olan. Onun W değerini 115 diye biliyorum. Eğer onu alırsan bu bilgisayarın üzerinde performans veriyor. Bence W değerini araştır, eğer 115W+15W ise 3060'lık al. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam benim almama yaklaşık 2-3 ay var o zaman yeni konu başlığı açarım sorup soruşturup ona göre alırım. Size de teşekkür ederim bu arada.

Hocam benim almama yaklaşık 2-3 ay var o zaman yeni konu başlığı açarım sorup soruşturup ona göre alırım. Size de teşekkür ederim bu arada.
Rica ederim. Seçim sonrasına kalmamanız sizin yararına olur. Fiyat olarak ikiye katlayabilir. Muhtemelen youtube de inceleme videosu çekerim, oradan da inceleyebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı