Trojan silmek

bilal51

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bugün durduk yere Valorant'tan ban yedim 3. parti yazılımından bir arkadaşımın tavsiyesiyle karperksky üzerinden tarama yaptım sistemimde trojan dosyası buldu dosyayı sildim. Daha sonrasında tekrardan Valorant'a başka hesaptan girip oynamaya başladıktan 15 dk sonra tekrar aynı şekilde ban yedim bu sefer de Malwarebytes yükleyerek tekrardan tarama yaptım ve bu uygulamada trojan buldu onu sildim bu sefer yeni hesap açarak tekrar girdim ve gene 15 dk sonra kalıcı ban yedim. Sanırım trojanı silemedim bu trojandan formatlamadan kurtulmak mümkün müdür bilen var mı? Yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
En garantisi format gibi gözüküyor. Antivirüsler tespit edince zaten “tehdit engellendi” tarzında bilgi veriyorlar. (manuel silmekte gerekebiliyor)

Hocam sizin ne olduğunu bilmediğiniz exe dosyalarını tespit edin şüphelendiğiniz varsa silin trojanlar genelde exe oluyor. Trojanı kontrol edenler migrate komutu ile trojanı herhangi bir dosya konumuna taşıyabiliyor belkide sizin valorantın dosyalarında bile olabilir. Ancak bunlarla uğraşmadan format atarsanız daha sağlıklı olur en iyisi format atmak.

Hocam sizin ne olduğunu bilmediğiniz exe dosyalarını tespit edin şüphelendiğiniz varsa silin trojanlar genelde exe oluyor. Trojanı kontrol edenler migrate komutu ile trojanı herhangi bir dosya konumuna taşıyabiliyor belkide sizin valorantın dosyalarında bile olabilir. Ancak bunlarla uğraşmadan format atarsanız daha sağlıklı olur en iyisi format atmak.
Hocam exelerin neredeyse hepsine kendim elle baktım sildikten sonra ancak bir sonuç bulamadım galiba format atıcam dediğiniz gibi. Peki içindeki lazım olucak şeyleri bir flaşa takıp aktarsam virüsün flaşa gitme olasılığı varmıdır?

Şüpheli dosyaları aktarmazsanız sorun olacağını düşünmüyorum.
Hocam exelerin neredeyse hepsine kendim elle baktım sildikten sonra ancak bir sonuç bulamadım galiba format atıcam dediğiniz gibi. Peki içindeki lazım olucak şeyleri bir flaşa takıp aktarsam virüsün flaşa gitme olasılığı varmıdır?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı