Elektronik HP Victus 16.1" 19999TL

PC elime ulaştı. Win 10 yükledim. WiFi aktif değildi. Bu ethernet kablosunu win 10 kurulduktan sonra takmammı gerekiyor yoksa win 10 kurarken mi?
Bir de bu ethernet kablosunu takıp hp nin sitesinde gerekli dosyaları indirdiğim zaman WiFi aktif hale gelecek değil mi? Pek bilgim yok o yüzden soruyorum.
Siz nasıl bir yol izlemiştiniz
Windows 11'de ethernet bağlamazsanız zaten kuruluma ilerleyemiyorsunuz. İnternet istediği yerde kabloyu takıp kurulumu devam ettirdim. Masaüstüne ulaştıktan birkaç dakika sonra da Wi-Fi kendiliğinden aktif oldu. HP'nin sitesinden ekstra bir şey indirmedim. Windows update kendisi halletti sanıyorum.

Ben direk kabloyu takıp sürücüleri kurdum. Ethernet kablosu bağlama şansınız yoksa USB kablo ile telefondan laptopa internet bağlayıp öyle kurun.

HP'nin sitesinden indirirseniz WİFİ aktif hale gelir.
Hocam şimdi enternet akblosuna ulaşımın yok. Dediğiniz gibi telefondan usb bağlayıp kullanayım dedim. Usb Takınca pc den tiz bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Sonra tuş ışıklarını açtık gene aynı ses geldi. Ama flash takınca gelmiyor

Şuan win 10 kurulu. Acaba win 11 mi kurmalıyım. Birde hiç bir driver yüklü değil ondan ses gelebiliyor olabilir mi?

Hocam şimdi enternet akblosuna ulaşımın yok. Dediğiniz gibi telefondan usb bağlayıp kullanayım dedim. Usb Takınca pc den tiz bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Sonra tuş ışıklarını açtık gene aynı ses geldi. Ama flash takınca gelmiyor

Şuan win 10 kurulu. Acaba win 11 mi kurmalıyım. Birde hiç bir driver yüklü değil ondan ses gelebiliyor olabilir mi?
Cızırtı sesini bilmiyorum Win11 ve Win10 denedim Win10 daha performanslı. uyumsuzluk sorunu da yok

Hocam şimdi enternet akblosuna ulaşımın yok. Dediğiniz gibi telefondan USB bağlayıp kullanayım dedim. USB Takınca PC'den tiz bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Sonra tuş ışıklarını açtık gene aynı ses geldi. Ama flash takınca gelmiyor

Şu an Windows 10 kurulu. Acaba Windows 11 mi kurmalıyım. Bir de hiçbir driver yüklü değil ondan ses gelebiliyor olabilir mi?

Windows 10 kurarken Wi-Fi'yi görmedi. Ethernet kablosunu taktıktan sonra kurulumu bitirebildim. Ardından ilk yaptığın şey ayarladan tüm güncelleştirmeleri yükledim sonra ekran kartının driverınıda güncel sürümünü indirim kurdum. Aygıt yöneticisinde güncel görülüyordu ama tekrar yaptım. Bahsettiğin cızırtı sesi bende de vardı özellikle yeniden başlattığımda çok ince bir cızırtı sesi geliyordu ama sonradan kesildi.

Windows 10 kurarken Wi-Fi'yi görmedi. Ethernet kablosunu taktıktan sonra kurulumu bitirebildim. Ardından ilk yaptığın şey ayarladan tüm güncelleştirmeleri yükledim sonra ekran kartının driverınıda güncel sürümünü indirim kurdum. Aygıt yöneticisinde güncel görülüyordu ama tekrar yaptım. Bahsettiğin cızırtı sesi bende de vardı özellikle yeniden başlattığımda çok ince bir cızırtı sesi geliyordu ama sonradan kesildi.
Sabahtan beri uğraşıyorum. En sonunda win 11 kurdum. Sonra bütün drive leri. Klavye ışıkları kapalıyken pcyi açıp kapamada veya normal durumda hoparlörden gelen cızırtı sesi kesildi. Ama pcyi açarken klavye ışıkları açıksa 2 saniye falan cızırtı sesi gelip sonra kesiliyor.
Benim gibi bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı?

Sabahtan beri uğraşıyorum. En sonunda win 11 kurdum. Sonra bütün drive leri. Klavye ışıkları kapalıyken pcyi açıp kapamada veya normal durumda hoparlörden gelen cızırtı sesi kesildi. Ama pcyi açarken klavye ışıkları açıksa 2 saniye falan cızırtı sesi gelip sonra kesiliyor.
Benim gibi bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı?
Uzun sürmüş yazılımı kurma demekki. Şahsen benim tek hatan outlook hesabını açıp kurmak oldu. Sonradan kullanıcı adını anlamsız rakamlar olduğunu görünce onu düzeltmek baya zamanımı aldı. Dediğin gibi cızırtı sesi anlık geliyor ama sonra kesiliyor. Bende de bi kaç defa oldu ama sonradan hiç olmadı

Kurulumda mail hesabı ile oturum açmak zorunlu muydu? Normalde yerel hesap açacaktım ancak göremedim o kısmı. Mecbur mail ile oturum açtım ben de.

Eğer mail olmadan yerel hesapla kurma seçeneği varsa bir dahakine öyle yapayım.

Kurulumda mail hesabı ile oturum açmak zorunlu muydu? Normalde yerel hesap açacaktım ancak göremedim o kısmı. Mecbur mail ile oturum açtım ben de.

Eğer mail olmadan yerel hesapla kurma seçeneği varsa bir dahakine öyle yapayım
Win 10 da kurulum esnasında eğer internete bağlarsanız laptopu Microsoft hesabını açmayı zorunlu kılıyor. Eğer internete bağlı değilse sol alt köşede çevrimdışı hesap ile kullan diye seçenek çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam

Yeni konular

Geri
Yukarı