Elektronik HP Victus 16.1" 19999TL

Grafik ayarlarında oyun için ekran kartını seçmem gerekiyormuş. Her uygulamaya ayrı seçiyordum. Sonradan düzeldi ve her oyun açılmaya başladı.

1673707398378.png

HP destek böyle dedi. Doğru mu? Eğer en fazla 16gb destekliyorsa çok kötü bir durum.
Cihaz HP Victus 16 68p42ea.

Son düzenleme:
Bu laptop'un pilde ve prizdeki oyun performansı ne kadar farklı sizde?

Bataryada iken tam performans veremeyeceğini biliyorum ama bataryada 55 - 60 FPS verirken şarja takınca 135'e fırlıyor FPS. Arada 2 katından fazla fark var. Bana çok geldi. Normal mi bu? Bataryadayken çok düşük FPS veriyor gibi geldi bana. Performans moduna aldım Omen HUB'dan.

Bataryada iken tam performans veremeyeceğini biliyorum ama bataryada 55 - 60 FPS verirken şarja takınca 135'e fırlıyor FPS. Arada 2 katından fazla fark var. Bana çok geldi. Normal mi bu? Bataryadayken çok düşük FPS veriyor gibi geldi bana. Performans moduna aldım Omen HUB'dan.
Prize takılıyken performans moduna geçiyordur. Windows ayarlarında vardı.

normal.

Bu laptopun pilde ve prizdeki oyun performansı ne kadar farklı sizde?

Bataryada iken tam performans veremeyeceğini biliyorum ama bataryada 55 - 60 FPS verirken şarja takınca 135'e fırlıyor FPS. Arada 2 katından fazla fark var. Bana çok geldi. Normal mi bu? Bataryadayken çok düşük FPS veriyor gibi geldi bana. Performans moduna aldım Omen Hub'dan.

Dell G5520 kullanıyorum pil 60W şarj 240W buradan bile anlarsın CPU ve GPU'dan güç kesiyor pilde kullandığın zaman Gaming laptopların hepsinde var benim sadece GPU 115W :)

Sabahtan beri uğraşıyorum. En sonunda Windows 11 kurdum. Sonra bütün Drive'leri. Klavye ışıkları kapalıyken PC'yi açıp kapamada veya normal durumda hoparlörden gelen cızırtı sesi kesildi. Ama PC'yi açarken klavye ışıkları açıksa 2 saniye falan cızırtı sesi gelip sonra kesiliyor.
Benim gibi bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı?

Bende SE mevcut çözüm buldunuz mu?

Geri
Yukarı