Çözüldü HP Victus 16 boştayken ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray456

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus 16-R0053NT bilgisayar aldım 1 hafta önce. İlk seferler fan sürekli çalışıyordu BIOS'tan kapattım. Victus'u serin çalışan bir laptop diye aldım lakin 20 dk tarayıcı gezdikten sonra 45 50 dereceleri görüyor ve fanları çalışmaya başlıyor 1800 RPM ile. Sizce bu durum normal mi? Victus 16'sı olan veya laptoptan anlayan dostlarımdan cevap bekliyor şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Çözüm
Yanlış bilgiyi de yemişsin. Gece gece okuyunca kahkahayı patlattım.

Yok Throttle'ın ne olduğunu bilmiyor direkt olarak. İşin en ilginç yanı ise bu kadar bahsi geçen ve üstüne tartışmaya girdiği terimin ne olduğunu dahi araştırmamış olması.

Birleşik soğutma bloğundalar ısınabilir. Yanlış bilgiden raporlasam mı şimdi seni?

Throttle sebebiyle cihaz ısınır da demişsin. Gece gece keyfim yerine geldi dur daha okuyorum.

Isınamaz zaten teknik anlamda da görmedin mi sen o soğutma bloğunu. Nasıl ısınsın? Bu foruma bu kadar göze batan cahil, gördüğü verileri görmezden gelen üstüne bir de teknikten tamamen uzak yorum yapan birisi gelmedi senelerdir.

Bak yine söylüyorum o CPU'lara doğru düzgün ayar çekmezseniz takılma yaşarsınız. Thermal Throttle mesela inanılmaz güzel takılma yaptırır. VR Thermal, VR Current inanılmaz takılma yaptırır. EDP Throttle inanılmaz güzel takılma yaptırır. HP Pavilion kullandım deli gibi EDP Throttle oluyordu cihaz 4W değerinde bile. VR sorunluydu. Anakart zaten rezaletti benimle önceden iletişimi olanlar bilir. Cehaletinizle öne atılmak yerine lütfen öğrenin. Buraya doğru bilgi vermeye geldiniz. En azından ben o amaçla geldim.

Kardeşim konuyu uzatıp boş yapacağına konu sahibine yardımcı ol. Ben doğru bilgi vermek amacıyla geldim diyorsun ama konu sahibi için çözüm üretmiyorsun. 45-50 derecelerde boşta gezmesi normal diyoruz. Senin farklı bir düşüncen varsa söyle.

Arkadaşlar bu konu nasıl buralara geldi anlamadım ben laptoptan çok anlamayan biri olarak tek sorum var cevaplarsanız çözüm işaretleyip bitiriyorum HP Victus 16 4050 16 GB RAM i5 13.nesil açıldıktan bir 20 dk sonra tarayıcıda gezerken 45 derece çıkıyor ve 10 dk sonra fanlar 1800RPM'le çalışıyor bir 10 dk çalışıp geri duruyor böyle devam ediyor servislik bir durumu var mıdır?

Yok hocam gayet normal sen bakma bu arkadaşa, amacı konuyu dağıtmak 😃.
Oyunu başka profilden oynadığım için ayarlar optimize edilmemiş vaziyette Steam Cloud'a kaydedilmişti. Açtığım konuda bana yardımcı olan arkadaşa cevap verecektim ama konu eski olduğu için hortlatmadım.

Eski dediğin konu Max 3 aylık, Config ayarları sıcaklığı nasıl etkilesin? SS at lütfen inanmamı istiyorsan.

Oyuna bir daha girdiğimde zevkle atarım. Gerçi dersin bana GPU'nun zorlanmadığı boş ekranda SS alıp atmışsındır dersin bana. 😃

Ben sana öyle bir şey demem, kendin önceden kafanda kuruyorsan gene senin problemin.

Tehdit etmiyorum. Konuyu dağıtmak etik değil.

Throttle ve limit konusunda yanlış bilgi verdin bende düzelttim, sonrasında konuyu sen uzattın. Her konuda aynı şeyi yapıyorsun zaten.

Eski dediğin konu Max 3 aylık, Config ayarları sıcaklığı nasıl etkilesin? SS at lütfen inanmamı istiyorsan.

Ben sana öyle bir şey demem, kendin önceden kafanda kuruyorsan gene senin problemin.

Throttle ve limit konusunda yanlış bilgi verdin bende düzelttim, sonrasında konuyu sen uzattın. Her konuda aynı şeyi yapıyorsun zaten.

E hâla konuyu uzatıyorsun? Low grafikte bir de ultra grafikte oyunları karşılaştır bakalım sıcaklık farkı olacak mı olmayacak mı, bunu bildiğini varsaymak istiyorum ama bu soruyu sorduktan sonra şüphelenmeye başladım senden. 😃

Config ayarları sıcaklığı nasıl etkilesin?

E hâla konuyu uzatıyorsun? Low grafikte bir de Ultra grafikte oyunları karşılaştır bakalım sıcaklık farkı olacak mı olmayacak mı, bunu bildiğini varsaymak istiyorum ama bu soruyu sorduktan sonra şüphelenmeye başladım senden. 😃

Çünkü cihazın sıcaklığını etileyemez Config. Konuyu dağıtmasan zaten uzamayacaktı, kafandan saçma bilgiler atıp duruyorsun. Senin cihazın testlerde 36W çekiyor o işlemci rahat bir şekilde 90 kaldırması gerekir normalde.

Yahu kardeşim cihaz 36W çekiyor ayarlar Ultra olsa ne yazar? En yüksekte oyna, 36W değerinde 96 derece, offset 0 olsa 100 derece olacak cihaz.

Çünkü cihazın sıcaklığını etileyemez Config. Konuyu dağıtmasan zaten uzamayacaktı, kafandan saçma bilgiler atıp duruyorsun. Senin cihazın testlerde 36W çekiyor o işlemci rahat bir şekilde 90 kaldırması gerekir normalde.

Yahu kardeşim cihaz 36W çekiyor ayarlar Ultra olsa ne yazar? En yüksekte oyna, 36W değerinde 96 derece, offset 0 olsa 100 derece olacak cihaz.

Cihaz limitli olduğundan dolayı olabilir mi sence😃? Cihaz ısıdan dolayı FPS drobu yaşamasın diye marka tarafından limitleniyor bizzat. Konuyu uzatmaya çalışma Monster fanboyluğu yaparak.

Cihaz limitli olduğundan dolayı olabilir mi sence😃? Cihaz ısıdan dolayı FPS drobu yaşamasın diye marka tarafından limitleniyor bizzat. Konuyu uzatmaya çalışma Monster fanboyluğu yaparak.

Limitlenmesi sorun zaten, demek ki soğutması iyi değil. MSI cihazlara bak limit yok serin çalışıyor :D.

Konuyu HP fanboyluğu yaparak uzatan sensin zaten.

100 derece olup drop girmeyen cihazlarda var :D, limitlemek bi' işe yaramıyor.

Limitlenmesi sorun zaten, demek ki soğutması iyi değil. MSI cihazlara bak limit yok serin çalışıyor :D.

Konuyu HP fanboyluğu yaparak uzatan sensin zaten.

Yav kardeşim niye sorun olsun cihaz FPS drobu yaşamıyor diyorum. Burda Victusun soğutma kalite söz konusu değil. Performanstan bi' tık kısarak marka FPS kaybı yaşamasını azaltıyor kullanıcıların. Sadece Victusta limit yok çoğu giriş seviyesi laptoplarda limit var. Nitrolarda bile..

Burada Victus'un soğutma kalite söz konusu değil. Performanstan bi' tık kısarak marka FPS kaybı yaşamasını azaltıyor kullanıcıların.

Ya kardeşim o kadar para verip limitli cihaz alıyorsun, 200TL daha verip macun alıp limitsiz cihaz almak yerine sorunlu cihaz alıyorsun. Kendin bile diyorsun en azından limitli diye.

Sadece Victus'ta limit yok çoğu giriş seviyesi laptoplarda limit var. Nitro'larda bile.

Nitro'larda limit kalkabiliyor en azından, Victus gibi ec throttle değil.

Ya kardeşim o kadar para verip limitli cihaz alıyorsun, 200TL daha verip macun alıp limitsiz cihaz almak yerine sorunlu cihaz alıyorsun. Kendin bile diyorsun en azından limitli diye.

Nitro'larda limit kalkabiliyor en azından, Victus gibi ec throttle değil.

Limitli olma sebebini sana söyledim. Yazın 4060 Victus 30-32 k civarına satılırken diğer hiçbir marka bu civarda satmıyordu aynı bileşenlere sahip cihazı, daha pahalıydı yani. 3050 limitsiz ürün kullanmak yerine 4060 limitli cihaz kullanmak daha etik bir durum.

Bak o zaman için haklısın bir şey diyemem

Deminden beri, hatta cihazı aldığımdan beri bunun tartışmasını yapıyorum. Sadece ben değil, bu yaz HP Victus alan herkesin adına konuşuyorum ama sizin gibiler tarafından maalesef HP Fanboyu imajı yiyoruz. Şu an almak isteseydim bütçemi 40 k civarına çıkarıp almazdım elbette kullandığım modeli ama temmuz ayında 4060 Victus laptopların yanında bu bütçede yanına yanaşacak aynı bileşende modeller yoktu, 3050 laptoplar vardı ki kimse de önermiyordu forumda 3050 almayı.

Cihazda limit olduğunu kabul ediyorum zaten soğutma olarak da çok iyi olmayıp nitro ile ortalama olduğunu kabul ediyorum ama ekran kartı 4060 olduğundan ve oyun yanında grafik tasarım ile de uğraştığımdan bu zaafiyeti takmıyorum. Pil ömrü önemli tasarımcı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı