HP Victus 16-D1035NT alınır mı?

Evet şarjı biraz hızlı bitiyor maalesef. Ayrıca hayırlı olsun
Hocam merhabalar

12500h 3060 li olarak almak istiyorum HP olan laptopu
Öneriyormusunuz ve kullanım izlenimleriniz nasil

Hiçbiryerde bulamadim belki siz biliyorsunuzdur 32 GB ram yükselticeğim ve desteklediği ram miktari nedir anakartin ve bu cihazin?
Üzerindeki Ramlar nedir DDR5 midir?
3060 Performansı nasil?

Şarjı ortalama kaç saat gidiyor ve ekran sallanma problemi çok büyük bir sorun mu?

Sallanmasına daha hiç takılmadım tek sıkıntı parmak izi b
Sarjı oyun oynarken bilmiyorum ama iş yapıyorsan 4 5 saat arası sürüyor yani ama ben prizde takılı tutuyorum hep.

Hocam merhaba.

12500h 3060'li olarak almak istiyorum HP olan laptopu.
Öneriyor musunuz ve kullanım izlenimleriniz nasıl.

Hiçbir yerde bulamadim belki siz biliyorsunuzdur 32 GB RAM yükselteceğim ve desteklediği RAM miktari nedir anakartin ve bu cihazin?
Üzerindeki RAM'lar nedir DDR5 midir?
3060 performansı nasıl?

Üzerindeki RAM'lar DDR5 4800 MHz 2 tane slot var 40 CL eğer imkanın varsa 16x16'dan DDR 5 4800 MHz 38CL RAM almanı tavsiye ederim çıkan RAM'leride sahibinden de satabilirsin ben oradan alıp 8 GB RAM taktım.

Şarjı ortalama kaç saat gidiyor ve ekran sallanma problemi çok büyük bir sorun mu
Bende ekran sallanma problemi yok şarjı ise günlük oyun dışında güç fazla kullanmadığın sürece 3 4 saat gider ama oyun oynarsan 1.5 2 saate biter zaten içindeki bileşenler yüksek güç kullandığı için ve oyun bilgisayarı şarjda oynamak performansı da arttırır

Sallanmasına daha hiç takılmadım tek sıkıntı parmak izi b
Sarjı oyun oynarken bilmiyorum ama iş yapıyorsan 4 5 saat arası sürüyor yani ama ben prizde takılı tutuyorum hep.

Üzerindeki RAM'lar DDR5 4800 MHz 2 tane slot var 40 CL eğer imkanın varsa 16x16'dan DDR 5 4800 MHz 38CL RAM almanı tavsiye ederim çıkan RAM'leride sahibinden de satabilirsin ben oradan alıp 8 GB RAM taktım.
Hocam oyun performansı nasil ?
Ben Daha çok strateji ağarlıklı oyunlara giriyorum CS vs vs oyunlarla pek işim yok
Örneğin Anno 1800 Örneğin Total war gibi oyunlar ck 3 gibi işlemci ağirlikli oyunlar
Hoi 4 Mesela ?
İ

Hocam oyun performansı nasıl?
Ben daha çok strateji ağarlıklı oyunlara giriyorum CS vs. Oyunlarla pek işim yok.
Örneğin Anno 1800 örneğin Total War gibi oyunlar ck 3 gibi işlemci ağirlikli oyunlar.
HOI 4 mesela?
İ

İşlemciden yana bir problemin olacağını sanmıyorum hocam şu an piyasanın üstü bir işlemcisi var RAM tek sıkıntı onu da güncelleyebilirisin.

İşlemciden yana bir problemin olacağını sanmıyorum hocam şu an piyasanın üstü bir işlemcisi var RAM tek sıkıntı onu da güncelleyebilirisin.
Ramden yana ne tür bir sıkıntı mevcuttur pek anlamadim ? cl değeri düşük olanı alsak çok fark ediyorumu bu şekilde kullansak ne zararı mevcut ?biraz açabilir misiniz?

Ramden yana ne tür bir sıkıntı mevcuttur pek anlamadim ? cl değeri düşük olanı alsak çok fark ediyorumu bu şekilde kullansak ne zararı mevcut ?biraz açabilir misiniz?
hocam birde mux p varmiş hp desteğe sordum nasil açiliyor kullandınızmı ?

Son düzenleme:
8 GB olduğu için az gelebilir ondan demiştir, CL değeri az olani alirsaniz dual olmaz CPU Zden değerleri atarsaniz uygun RAM bakabiliriz. MUX ve Max-P farklı şeylerdir, MUX dahili veya harici grafik birimini devre dışı bırakıp performansi veya pil ömrünü arttırmak amaçlı kullanılır. Max-P tabiri ise Max performans anlamına gelir Max Q ise Max quality. Max Q dediğimiz kartlar güç olarak kısılmış tır az güç çeker, victusta öyle 100W çekiyor mesela Max-P Acer Nitro 140W çekiyor. TDP değeri arttıkça kartın gücü artar yani 140W Acer victustan daha iyi performans verir.

8 GB olduğu için az gelebilir ondan demiştir, CL değeri az olani alirsaniz dual olmaz CPU Zden değerleri atarsaniz uygun RAM bakabiliriz. MUX ve Max-P farklı şeylerdir, MUX dahili veya harici grafik birimini devre dışı bırakıp performansi veya pil ömrünü arttırmak amaçlı kullanılır. Max-P tabiri ise Max performans anlamına gelir Max Q ise Max quality. Max Q dediğimiz kartlar güç olarak kısılmış tır az güç çeker, victusta öyle 100W çekiyor mesela Max-P Acer Nitro 140W çekiyor. TDP değeri arttıkça kartın gücü artar yani 140W Acer victustan daha iyi performans verir.
Hocam bu konudaki hp laptopu hdmi dan monitore bağlayip çalişicağim zaten

MUX olup olmaması sorun olurmu?

RAM'den yana ne tür bir sıkıntı mevcuttur pek anlamadim? CL değeri düşük olanı alsak çok fark ediyorumu bu şekilde kullansak ne zararı mevcut? Biraz açabilir misiniz?

Hocam bir de MUX p varmiş HP desteğe sordum nasıl açiliyor kullandınız mı?

CL değeri RAM'in tepkime hızıdır DDR 5'ler yeni çıktığı için CL değerleri yüksek ama MHz de yüksek birbirini denkliyorlar 8 GB RAM'li victus alacaksanız o 8 GB RAM'i sahibinden de satarsınız 16 GB CL 38 DDR 5 4800 MHz RAM alırsınız CL40 ile CL38 aynı anda çalışmıyor çünkü.
Max-P değeri de ekran kartının W değeridir yani Acer'li modelin W değeri daha yüksek ama arada uçurum yaratacak bir fark olacağını sanmıyorum. Ve bence HP victusun kasa ve fan yapısı Acer'den iyi.

Hocam bu konudaki HP laptopu HDMI'dan monitore bağlayip çalişicağim zaten.

MUX olup olmaması sorun olur mu?

Olmaz, zaten monitöre bagliyacaksaniz MUX işlevi görür.

CL değeri RAM'in hızıdır DDR 5'ler yeni çıktığı için CL değerleri yüksek ama MHz de yüksek birbirini denkliyorlar 8 GB RAM'li victus alacaksanız o 8 GB RAM'i sahibinden de satarsınız 16 GB CL 38 DDR 5 4800 MHz RAM alırsınız CL40 ile CL38 aynı anda çalışmıyor çünkü.
Max-P değeri de ekran kartının W değeridir yani Acer'li modelin W değeri daha yüksek ama arada uçurum yaratacak bir fark olacağını sanmıyorum. Ve bence HP victusun kasa ve fan yapısı Acer'den iyi.

Var 40W fark var arada gayet büyük bir fark. Normal olarak victus az güç çektiği için daha iyi soğutabiliyor ama CPU soğutmasıda Acer'den iyi sayılabilir.

Geri
Yukarı