HP Victus 16 ekranı anlık gidip geliyor

• Konuyu başlatan Seemih
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 603

Seemih

Picopat
Daha fazla  
RTX 4060 ve 7840HS işlemcili HP Victus 16 model laptop aldım. Windows 11 Home yükledim oyunlarda problem yok ama gündelik işlerimi hallederken, internette gezip video izlerken saliselik ekran gidip geliyor, çok büyük engel değil ama yine de canımı sıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim önceden yaşayan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen harici grafik kartı devreye giriyor sayfaları gezerken aynısı bendeki Asus TUF A15 te oluyordu, Grafik ayarlarından tarayıcı exe sini seçerek onboard grafiği yönlendirdim sorun kalmadı.

Mesela Brave için şu şekilde bir ayar yaptım ben;

Adsız.png

Muhtemelen harici grafik kartı devreye giriyor sayfaları gezerken aynısı bendeki ASUS TUF A15'te oluyordu, grafik ayarlarından tarayıcı exesini seçerek onboard grafiği yönlendirdim sorun kalmadı.

Mesela Brave için şu şekilde bir ayar yaptım ben;

Eki Görüntüle 1969332

Bende burada oyunlar, kamera, Microsoft Store fotoğraflar gibi uygulamalar çıkıyor. Chrome kullanıyorum ama yok maalesef.

Bende de Victus 16 RTX 4070 i7 13700H var ve aynı problemi ben de yaşıyorum, 2 defa değişime gönderdim bu yüzden laptopu,
Senden ricam bir HP Diagnostics'i indirip hızlı test yapar mısın, ekranında herhangi bir problem var mı?

Bende de Victus 16 RTX 4070 i7 13700H var ve aynı problemi ben de yaşıyorum, 2 defa değişime gönderdim bu yüzden laptopu,
Senden ricam bir HP diagnostics'i indirip hızlı test yapar mısın, ekranında herhangi bir problem var mı?

Müsait olduğumda gün içerisinde bir bakarım. Benimki düzeldi gibi şu üstteki arkadaş Chrome ayarlarından bir şey önermişti.

Konu sahibinin tarayıcı ayarlarından onboard grafiğe yönlendirmesi lazım kullandığı tarayıcıyı. Yani HP ile alakalı bir sorun değil 🤣. Anakart kozun bitti şimdi de tarayıcı sorunlarına mı çevirdin ilgini HP'yi kötülemek için? 🤔

Cepheyi savunur gibi her yerde HP Victus'u savunmuşsun helal olsun. Bu arada artık sorun kalmadı chromla alakalıymış.

Geri
Yukarı