HP Victus 16 laptop ekranı sararık gözüküyor

javarera

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. HP Victus 16 S0001NT isimli laptopa sahibim ve ekran çok sarı gözüküyor. Özellikle ek monitörümle yan yana koyunca bu aşırı belli oluyor. Siyahlar sanki siyah değil de hafiften sararık gibi aynı şekilde beyazlarda da öyle ne yapmam gerekiyor? Çok kafama takıldı teşekkürler şimdiden.

Bu Victus'lardaki sararık ekran muhabbeti şansa göre denk geliyor hocam. Benimkinde öyle bir problem yok. Forumda bununla ilgili açılan konular mevcut: Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Kontrast, doygunluk vs. ayarı yapıp azaltabilir ya da yeni aldıysanız değişim talep edebilirsiniz.

Bu Victus'lardaki sararık ekran muhabbeti şansa göre denk geliyor hocam. Benimkinde öyle bir problem yok. Forumda bununla ilgili açılan konular mevcut: Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Kontrast, doygunluk vs. ayarı yapıp azaltabilir ya da yeni aldıysanız değişim talep edebilirsiniz.

Teşekkürler hocam konuyu okuyorum şu anda umarım bi çözümü vardır yoksa kafayı yiyeceğim.

MUX açıp konudaki ayarları deneyebilirsiniz, biraz daha iyilesebilir.

MUX açıp konudaki ayarları deneyebilirsiniz, biraz daha iyilesebilir.

Hocam benim laptop ekranı 2K ve %100sRGB bundan kaynaklı olabilir midir sizce? Bu %45 NTSC'ler için diyor ama.

Hocam benim laptop ekranı 2K ve %100sRGB bundan kaynaklı olabilir midir sizce? Bu %45 NTSC'ler için diyor ama.
Yok tam tersi aslında bu sorun daha çok bu modellerde rastlanıyor, o panelde rastlayan pek gormemistim garip. Konudaki ayarlar gibi olmasa da kendinize göre kontrol panelden ayar yapıp kullanabilirsiniz, yapilabilecek tek seçenek bu.

Sayenizde ilk defa S serisi bir Victus modelde 240 Hz %100 sRGB panel gördüm. Genelde %45 NTSC panelli Victuslarda görülüyordu bu problem artık şikayet gelmiyor. Siz yine de atılan renk kalibrasyon rehberini uygulayın. Sorun düzelecektir. Düzelmezse Radeon ayarlarından bunu da uygulayabilirsiniz.

download-7.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı