Çözüldü HP Victus 16 ekranı sarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Selamlar. Yeni aldığım HP Victus 16 model bilgisayar elime ulaştı. Windows 11 kurulumunu yaptım ve kurduğumdan beri ekranı normal ekrana göre daha sarı renkli görünüyor fakat gece ışığıyla alakalı değil. Sorunumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Çözüm
Selam. Yeni aldığım HP Victus 16 model bilgisayar elime ulaştı. Windows 11 kurulumunu yaptım ve kurduğumdan beri ekranı normal ekrana göre daha sarı renkli görünüyor fakat gece ışığıyla alakalı değil. Sorunumu nasıl çözebilirim?
68p42ea olan model mi?
O modele sahibim ve aynı sorunu yaşadım.

AMD Adrenalin Edition'da Ekran ayarları ile oynabilirsiniz. Ben Ekran bölümünde Amazon'da bir yorumda gördüğüm şu ayarı uyguladım.
Screenshot_20230707-193830_Firefox.jpg
Selam. Yeni aldığım HP Victus 16 model bilgisayar elime ulaştı. Windows 11 kurulumunu yaptım ve kurduğumdan beri ekranı normal ekrana göre daha sarı renkli görünüyor fakat gece ışığıyla alakalı değil. Sorunumu nasıl çözebilirim?
Gece ışığı bazı OS'larda benim ilk kurduğum Manjaro dahil biraz buglu olabiliyor. Yine de açıp kapatır mısın reboot atıp?

Eğer düzelmiyorsa üzgünüm pek çözümü olacağını sanmıyorum.

Gece ışığı bazı OS'larda benim ilk kurduğum Manjaro dahil biraz buglu olabiliyor. Yine de açıp kapatır mısın reboot atıp?

Eğer düzelmiyorsa üzgünüm pek çözümü olacağını sanmıyorum.

Aç kapat yaptım hocam hiçbir şey değişmedi. Garantiye girer mi peki? HP'yi aramıştım da hizmet saatleri dışında olduğu için bağlanmadı.

68p42ea olan model mi?

AMD Adrenalin Edition'da Ekran ayarları ile oynabilirsiniz. Ben Ekran bölümünde Amazon'da bir yorumda gördüğüm şu ayarı uyguladım.
Screenshot_20230707-193830_Firefox.jpg

Çözüm
68P42EA olan model mi?

AMD Adrenalin Edition'da Ekran ayarları ile oynabilirsiniz. Ben Ekran bölümünde Amazon'da bir yorumda gördüğüm şu ayarı uyguladım.Eki Görüntüle 1867306

Hocam geleceğimden parlak oldu çok teşekkür ederim. Sanırım Victus 16 kasalarda genel sorun, başka konular da görmüştüm ama çözememiş arkadaşlar. Yeni aldığım cihazda böyle bir sorun görünce bayağı üzülmüştüm tekrardan teşekkürler :).

Arkadaşlar zahmet olmaz ise bu tool tam olarak hangisi ve bu menülere nereden erişiyoruz, görsel vs üzerinden tarif edebilir misiniz? Ben bu ayarları bulamıyorum, acaba yeni uygulamada bu ayarlar kullanılamıyor mu? Kullandığınız versiyonları söyleyebilir misiniz?
Halen sarılık problemimi çözemedim, aynı zamanda parlaklıkta düşük seviyede.
Şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı