HP Victus 16 için laptop standı alınmalı mı?

marmara79

Kilopat
Daha fazla  
Yakın tarihte yeni bir laptop aldım, araştırdığıma göre bu laptop için ayrıyeten bir soğutucudan ziyade alttan hava alması için laptop standı tavsiye edilmiş. Laptop standı ve soğutucusu arasında ne kadar sıcaklık farkı olur, bu farka değer mi? Tavsiye edebileceğininiz soğutucu ve stantlar hangileridir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hocam yakın süreçte bende aşağıya bıraktığım RTX 4070 ile 13700H işlemci bulunan HP Victus 16 modelinden aldım. COD MW3 oyununda ekran kartı 72 seviyelerinde işlemci tarafında 80 derecelerde geziyordu ki araştırmalar sonucu ve laptop modelinin fan ve bakır borularına uygun F/P olduğunu düşünerek aşağıdaki ürünü aldım. Bahsettiğim değerlerde rahat 5 derece aşağıya düşüş oldu. Ayrıca kademeli ve metal yüzey olması avantaj plastik olmamasıyla kaliteli bir duruşu var. HP Victus 16 kullanıyorsanız tavsiye ettiğim bir ürün. Ortadaki büyük fanın olması bakır borulara direk denk geldiği için soğutmaya etkisi büyük en azından alıcaksanız bu tarz bir fan düzenime sahip bir ürün almanızda fayda var.

Ürün Linki :

Laptop Linki :

Hayır alt fanlar zaten yeterince güçlü.
Bir stant işimi görür o zaman herhalde öyle mi?

Hocam yakın süreçte bende aşağıya bıraktığım RTX 4070 ile 13700H işlemci bulunan HP Victus 16 modelinden aldım. COD MW3 oyununda ekran kartı 72 seviyelerinde işlemci tarafında 80 derecelerde geziyordu ki araştırmalar sonucu ve laptop modelinin fan ve bakır borularına uygun F/P olduğunu düşünerek aşağıdaki ürünü aldım. Bahsettiğim değerlerde rahat 5 derece aşağıya düşüş oldu. Ayrıca kademeli ve metal yüzey olması avantaj plastik olmamasıyla kaliteli bir duruşu var. HP Victus 16 kullanıyorsanız tavsiye ettiğim bir ürün. Ortadaki büyük fanın olması bakır borulara direk denk geldiği için soğutmaya etkisi büyük en azından alıcaksanız bu tarz bir fan düzenime sahip bir ürün almanızda fayda var.

Ürün Linki :

Laptop Linki :
Biraz bütçemi aşacak bir fiyatı var, bir laptop standı almak daha mantıklı geliyor. Kendi vücut oturuşuma göre ayarlanabilen bir stant bilen arkadaş varsa müteşekkir olurum.

Bir stant işimi görür o zaman herhalde öyle mi?

Biraz bütçemi aşacak bir fiyatı var, bir laptop standı almak daha mantıklı geliyor. Kendi vücut oturuşuma göre ayarlanabilen bir stant bilen arkadaş varsa müteşekkir olurum.
Standlara bende baktığımda uzun süre kullanılacak olanların fiyatı da aşağı yukarı bu şekildeydi ondan bunun F/P oranla daha mantıklı geldi bana. Tercih sizin tabii oyun için kullanacaksanız eğer soğutuculu bir model almanız daha makbul olur.

Altı boşluk olan stand almanıza fayda var. Normalde Victuslar ısınan modeller değil lakin stand ile kullanınca 8-10 derece fark gösterebiliyor, youtube'da videosu var inceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı