HP Victus 16 klavye ışığından dolayı klavye ortası ısınıyor

plankar

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus 16 Laptop
Ryzen 7 7840HS
RTX 4060 8GB
2X8 16GB RAM
1TB SSD
144 hz monitör
Ürünüm HP Victus16. Ryzen 7 7840HS işlemci ve RTX 4060 8 GB kullanıyor. Zaten daha öncesinde bu ürün vardı fakat bu sorundan dolayı (klavye ortasının klavye ışığından kaynaklı ısınma sorunu) 12.günde iade etmiştim. Piyasaya baktığımda bu üründen başka ürün bulamadım ve gene aynı ürünü aldım. Bunda da aynısı var. Klavye ışığını açınca klavye ortası ısınıyor. Klavyenin sağı, solu ve laptop altı soğuk. Laptop açılır açılmaz Max 1-2 dakika sonra ısınmaya başlıyor. Klavye ışığını kapatınca soğumaya başlıyor. İlk aldığım Victus'da ilk 12 gün böyle bir sorun yoktu. Ve bu ısınma cidden fark edilebilecek bir ısınma. Bu arada ürünümün sıcaklık değerleri normal.

Diğer ki HP kullanan arkadaşlarım, sizde de bu sorun var mı? Teknik destek bazen bunun donanımsal sorun olduğunu bazıları ise normal bir şey olduğunu söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoptaki ekran kartı ve işlemci orta tarafta ise onun ışıkla bir alakası yok.
Sadece klavye ışığını açtığım zaman ortası ısınıyor. Klavye ışığını kapatıp oyuna girsem bile klavye ortası buz gibi. Bilmiyorsanız lütfen konuşmayın.

Işıktan olsa klavyenin her yeri ısınır.
İşte sorun şu ki sadece klavyenin tam ortası ısınıyor. Klavyenin sağı, solu, üstü ve altı buz gibi. Sadece space üstü j ve k harflerinin orası ısınıyor.

Sadece klavye ışığını açtığım zaman ortası ısınıyor. Klavye ışığını kapatıp oyuna girsem bile klavye ortası buz gibi. Bilmiyorsanız lütfen konuşmayın.

İşte sorun şu ki sadece klavyenin tam ortası ısınıyor. Klavyenin sağı, solu, üstü ve altı buz gibi. Sadece space üstü J ve K harflerinin orası ısınıyor.

Sadece klavye ışığını açtığınızda ısınıyor.
Sadece tam ortası ısınıyor.
Ve klavye ışığı kapalı olunca ısınmıyor.

Eğer sadece ışığı açtığınızda ısınıyor ise bunu bir servise sorun. Çok şaşma ve tuhaf çünku.

Sadece klavye ışığını açtığınızda ısınıyor.
Sadece tam ortası ısınıyor.
Ve klavye ışığı kapalı olunca ısınmıyor.

Eğer sadece ışığı açtığınızda ısınıyor ise bunu bir servise sorun. Çok şaşma ve tuhaf çünku.
Hp destekle konuştum. Wp deki destek donanımsal hasarınız var dedi, telefon desteği ise bunun normal bir şey olduğunu söyledi + laptobumu inceleyip herhangi bir hasarınız yok dedi. Önceki aldığım victusda sorun 12.günde başlamıştı. Yeni aldığım victusa ise geldiği günden beri var ve bugün 2.günüm. Yani destekde bilmiyor, herkes kafasına göre bir şeyler söylüyor.

Hp destekle konuştum. Wp deki destek donanımsal hasarınız var dedi, telefon desteği ise bunun normal bir şey olduğunu söyledi + laptobumu inceleyip herhangi bir hasarınız yok dedi. Önceki aldığım victusda sorun 12.günde başlamıştı. Yeni aldığım victusa ise geldiği günden beri var ve bugün 2.günüm. Yani destekde bilmiyor, herkes kafasına göre bir şeyler söylüyor.
sorunu çözebildinizmi bende de lenovo loq var aynı sorundan muzdaripim

Geri
Yukarı