HP Victus 16 laptop boşta 43-44 derece oluyor

Eray456

Femtopat
Daha fazla  
15 gün önce HP Victus 16 R0053NT modelini aldım soğutma konusunda başarılı diye lakin açıldıktan 25 dakika sonra tarayıcıda gezerken sıcaklık 43 44 derece oluyor ve fan 1800 RPM ile çalışmaya başlıyor 10 dk sonra kapanıyor. 10 dk sonra açılıyor böyle gidiyor. Bugün de Battlefield 3 indirip ultraya aldım. 1 saat 20 dakika kadar oynadım. En son ölçtüğümde sıcaklık 54 derece 2500 RPM ile çalışıyordu. Bu durum normal mi? Servislik bir durumu var mı? Sıcaklığın yüksek olmadığını biliyorum ama fanın düşük sıcaklıkta çalışması model ile mi alakalı HP Victus kullanan veya laptoptan anlayan dostlarımdan cevap bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP Victus 16 Omen da sessiz mod yok eco mod var o da bir işe yaramıyor.
Bulunduğunuz ortama göre değişiklik göstermekle birlikte sıcaklıklarınız normal gözüküyor. Mesela bende de OMEN16 var, evde 40 küsür derecelerde çalışırken dükkanımda 28-30 derecelerde geciyor ve fan açmıyor.
Bilgisayar 40 derecelere geldiği zaman fan açıyor, eğer sesten rahatsızsanız manuel ayardan fan hızını en düşüğe getirebilirsiniz. 1500 devirde sıfır ses ile çalışıyor. Gerçi sizinki de 1800RPM ile çalışıyormuş zaten, bunlar gayet normal şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı