HP Victus 16 Ryzen 5 5600H alınır mı?

RAM yukseltmek şu an için sıkıntı bana ve AMD islemciler FPS sıkıntısı olduğunu duydum bu laptop idare etmez mi?

3050 ile 3060 arasında çok net bir fark var. Ve ona rağmen pahalı olan 3050. En azından VRAM sıkıntısı çekmezsiniz dediği gibi 6GB VRAM varsa ama performans farkı hissedilir. VRAM farkı olmamasına rağmen "En az 3050Tİ almaya çalışın" diyorlardı genelde.
Ve düzeltildi mi bilmiyorum ama önceden Victus 15 serisinde sallanma sıkıntısı vardı. Hele 16 serisinde bunu düzeltmişlerdi. Muhtemelen bu çözülmüştür diye düşünüyorum ama diğer şeyler hâlâ geçerli.
22k fiyata veya biraz daha yükseğe daha mantıklı modeller de bulunabilir.

3050 ile 3060 arasında çok net bir fark var. Ve ona rağmen pahalı olan 3050. En azından VRAM sıkıntısı çekmezsiniz dediği gibi 6GB VRAM varsa ama performans farkı hissedilir. VRAM farkı olmamasına rağmen "En az 3050Tİ almaya çalışın" diyorlardı genelde.
Ve düzeltildi mi bilmiyorum ama önceden Victus 15 serisinde sallanma sıkıntısı vardı. Hele 16 serisinde bunu düzeltmişlerdi. Muhtemelen bu çözülmüştür diye düşünüyorum ama diğer şeyler hâlâ geçerli.
Evet benim baktığım da 15'ti. Çok sallanıyordu o yüzden kötü demiştim ben.

Knk işlemci farkı hissedilmez mi peki bide ram direkt 16 GB olmalı sonradan arttırmak sıkıntı benim için önerin varsa bekliyorum. Onun dışında i5 12. Nesil ve 3050 ti li monster seçeneğide var o yüzden kararsızım ve sipariş vermek üzereyim bütçe daha fazla çıkamaz Max bu kadar

Knk işlemci farkı hissedilmez mi peki bide ram direkt 16 GB olmalı sonradan arttırmak sıkıntı benim için önerin varsa bekliyorum. Onun dışında i5 12. Nesil ve 3050 ti li monster seçeneğide var o yüzden kararsızım ve sipariş vermek üzereyim bütçe daha fazla çıkamaz Max bu kadar
Monster önermem. Kasa türü konusu zaten çok sıkıntı. Bir de onun dışında sonsuz servis hizmeti olsa da çok sık problem çıkıyor ve soğutması pek başarılı değil diyorlar.

Arada 3060 Acer laptoplar falan olurdu 23k'ya falan ama şu an bulamadım. O fiyata tek 3060 attığım model.
O yüzden ya 12500h + 3050 Tİ yada sizin attığınız model kalıyor zaten.
Ekran kartı konusunda baya tartışması olmuş. Kimi VRAM daha önemli demiş, kimi Tİ daha önemli demiş ama aradaki farka 13. nesil işlemciye değer ve ekran biraz küçülebilir derseniz onu da alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Monster önermem. Kasa türü konusu zaten çok sıkıntı. Bir de onun dışında sonsuz servis hizmeti olsa da çok sık problem çıkıyor ve soğutması pek başarılı değil diyorlar.

Arada 3060 Acer laptoplar falan olurdu 23K'ya falan ama şu an bulamadım. O fiyata tek 3060 attığım model.
O yüzden ya 12500H + 3050 Ti'ya da sizin attığınız model kalıyor zaten.
Ekran kartı konusunda bayağı tartışması olmuş. Kimi VRAM daha önemli demiş, kimi Ti daha önemli demiş ama aradaki farka 13. nesil işlemciye değer ve ekran biraz küçülebilir derseniz onu da alabilirsiniz
Vram daha önemli değil mi? Yani hangisi daha performanslidir? HP victusu istedim çünkü pişman olmak istemiyorum knk

Ekran sallanması vb kafana takma ben 3 aydır her gün oyun oynuyorum PUBG, GTA V, ETS gibi... Problem yaşamadım bugüne kadar. Isınma dersen maksimum 90 derece gördü. HWMonitor ile bakıyorum oyun sırasında açık kalıyor sürekli. Bu arada Omen Gaming Hub ile oyundayken fan maksimuma alıyorum. Gün içinde internete falan 45-60 arası gidip geliyor. Alınabilir bir bilgisayar.

Bu arada 16 GB ram var eklemiş olayım.

PUBG 130 küsur FPS, GTA 5 60-70 FPS arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı