HP Victus 16-S0015NT (7Z586EA) vs Acer Nitro 5 (AN515-58-775t) vs Excalibur G870

• Konuyu başlatan Techh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 771
Sorularınız üzerinden gidelim o zaman.

4000 serisinde 50/60/70 modellerinde 100W üstü performansa etki etmiyor, haliyle bunu katmanıza gerek yok.

Yük altında Nitro daha sesli çalışır, iki markanın da servisi Türkiye tarafında iyi değil ama ikisinden birini seçersek HP daha iyi.

Limit koymuyor diye bir şey yok, Nitro cihazlarda da limit var ve throttle yiyor. Giriş seviyesinde limit olmayan tek cihaz şu an satılan Tulpar model desem yeridir.

Sonuç; Yükseltme seçenekleri ve panel açısından Nitro, serin çalışması, CPU ve pil ömrü Victus. Buradan tercihim Victus olurdu benim muhtemelen ondan önerdim, tabii diğer kısım size daha ağır basıyorsa alınabilir.b
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bahsettiğiniz Tulpar modeli de throttle yemiş gibi duruyor. İncelenen cihaz ve önerdiğiniz cihaz arasındaki tek fark SSD ve Ram yönünde. Kasa farkılığı olduğunu düşünmüyorum.
Eğer limitten ve throttle yemekten kaçamayacaksam bu problemlerin en az yaşandığı ve kullanımı en az etkilediği modele yönelmek isterim. Açıkçası bahsettiğiniz artı ve eksilerden Victus, CPU ve soğutma performansı yönünden bana daha ağır basıyor ama hala tam karar verebilmiş değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bahsettiğiniz Tulpar modeli de throttle yemiş gibi duruyor. İncelenen cihaz ve önerdiğiniz cihaz arasındaki tek fark SSD ve RAM yönünde. Kasa farkılığı olduğunu düşünmüyorum.
Eğer limitten ve throttle yemekten kaçamayacaksam bu problemlerin en az yaşandığı ve kullanımı en az etkilediği modele yönelmek isterim. Açıkçası bahsettiğiniz artı ve eksilerden Victus, CPU ve soğutma performansı yönünden bana daha ağır basıyor ama hala tam karar verebilmiş değilim.

Konu başında macun değişimi yapmanız gerektiğini belirtmiştim, stok macunu epey çöp ve o macundan dolayı değerleri görüyor.

Sadece stok macunu değiştirmeniz gerek.

Konu başında macun değişimi yapmanız gerektiğini belirtmiştim, stok macunu epey çöp ve o macundan dolayı değerleri görüyor.
Victus 16'nın serin çalıştığını söylemiştiniz. Bu durumun limitlerden kaynaklandığını düşünebilir miyiz ? Her ne kadar oyun performansı özelinde 120 W ile 140 W arasında bir fark olmasa da kullanacağım programlardan alacağım performans açısından çekincelerim var. Limit konusuna bu kadar takmamdaki en büyük etken program performansı diyebilirim.

Victus 16'nın serin çalıştığını söylemiştiniz. Bu durumun limitlerden kaynaklandığını düşünebilir miyiz? Her ne kadar oyun performansı özelinde 120W ile 140W arasında bir fark olmasa da kullanacağım programlardan alacağım performans açısından çekincelerim var. Limit konusuna bu kadar takmamdaki en büyük etken program performansı diyebilirim.

Evet limitlerden dolayı nispeten, GPU açısından takılmanıza gerek yok, kart çıksa bile performans açısından bir değişim yaratmıyor.

Evet limitlerden dolayı nispeten, GPU açısından takılmanıza gerek yok, kart çıksa bile performans açısından bir değişim yaratmıyor.
Monster marka bir cihaz almayı düşünmüyordum fakat attığınız model özelinde markaya bir şans daha verebilirim. Her modelin kendi içinde artıları ve eksileri var. Nihai sonuca varmak için bir konu açmak istemiştim fakat seçenek sayım 3'ten 4'e arttı. Yardımcı olduğunuz için ve bıkmadan sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

HP Victus alabilirsin. Monster kendi modelinin ayıbını millete termal macun değistirerek kapattırmaya çalışıyor. O cihazı aldığında her türlü thermal throttle yiyecek.

Ayriyeten O attığın HP Victus modelinde Yellowish Screen dediğimiz bir ekran kusuru olma ihtimali bulunuyor ( Intel modelinde de aynı şekilde). Eğer o modeli alırsan AMD'nin kendi yazılımından düzeltmek zorunda olabilirsin.

@Artoria Pendragon https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.11.7 RTX 4060 bir cihaz almak istiyordum ve seçeneklerimi buna göre belirledim fakat 4050 almayı düşündüğüm dönem aklımda olan bir model (AN515-58-775T) indirime girmiş. 4060 serisi ekran kartlı bir cihazı almak için seçeneklerimi göz önünde bulundurursam minimum 7000 TL daha vermem gerekiyor. Bu verdiğim ücreti performans olarak geri alabilecek miyim bilmiyorum.
HP Victus alabilirsin. Monster kendi modelinin ayıbını millete termal macun değistirerek kapattırmaya çalışıyor. O cihazı aldığında her türlü thermal throttle yiyecek.

Ayriyeten O attığın HP Victus modelinde Yellowish Screen dediğimiz bir ekran kusuru olma ihtimali bulunuyor ( Intel modelinde de aynı şekilde). Eğer o modeli alırsan AMD'nin kendi yazılımından düzeltmek zorunda olabilirsin.
Eğer düzeltebildiğim bir problemse çok önemsemiyorum açıkçası. Kendi bilgisayarınızdan memnun musunuz ?

@Artoria Pendragon https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-58-503p-intel-core-i5-12500h-8-gb-512-gb-ssd-rtx-4050-6-gb-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-qlzey-001-p-HBCV00004DCR2H?magaza=BOZDAN Teknoloji&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.11.7 RTX 4060 bir cihaz almak istiyordum ve seçeneklerimi buna göre belirledim fakat 4050 almayı düşündüğüm dönem aklımda olan bir model (AN515-58-775T) indirime girmiş. 4060 serisi ekran kartlı bir cihazı almak için seçeneklerimi göz önünde bulundurursam minimum 7000 TL daha vermem gerekiyor. Bu verdiğim ücreti performans olarak geri alabilecek miyim bilmiyorum.

Eğer düzeltebildiğim bir problemse çok önemsemiyorum açıkçası. Kendi bilgisayarınızdan memnun musunuz ?

Memnunum. Konsept tasarımcı olduğum için de İşlemci farkı da baya memnun ediyor çizimde elbette. Sorun çözülüyor o konuda sıkıntın olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı