HP Victus 16-S0057NT alınır mı?

Bütçe
20.000-25.000

JohnWick76

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Üniversiteye geçecek olmam sebebiyle bir laptop alacağım. 3 yıldır Ryzen 5 3600'lü RTX2060'lı bir sistemim vardı evde. Üniversitede bilgisayarla işim tasarım, mühendislik programları ve boş vakitlerimde oyun oynamak olacak. Ayrıca mezun olduktan sonra da kullanacağım. Gelelim seçtiğim laptopa. Ürün bu. Düşüncelerim ise şöyle;

İşlemci
İşlemcisi 2023 Q1 çıkışlı zen4, 6 çekirdek 12 thread AMD Ryzen 5 7640HS işlemci. Performansını yeterli buldum ancak dengi olduğunu düşündüğüm Intel i5 13500H 12 çekirdek 16 thread bir işlemci. Aradaki fark bir düşündürdü, bir soru işareti koydum oraya.

Ekran kartı
RTX3050 ekran kartını aslında istemiyordum ben 4 GB VRAM'i yetersiz buluyordum, 4050 olsun istiyordum ancak fiyatta 23 civarına düşünce 4050 olmadı. Ama bundaki 3050 6 GB'lık versiyon, o beni rahatlattı, gönlüm rahat ekran kartı konusunda. Aşırı performans isteyen oyunlar da çok oynamam. FPS takılıyorum işte olursa GoW, RDR2, Cyberpunk falan olur ama onları da oynatır bu bence.

RAM
RAM kısmı da fiyatına göre muhteşem bence. Neden, çünkü 1- bu fiyatta Acer Nitro'larda falan hep 8 GB var, buna 16 takmışlar. 2-DDR5 RAM'ler 3- 5600MHz'de çalışıyorlar.
Depolama kısmı da kafi diyelim, 2 slot olsa sıfır sıkıntı derdim, ama olsun. 512 GB M.2 SSD var.

Ekran
Ekranı da şöyle: 16,1 inç, 144 Hz, 7 ms tepki süresi, IPS, yansımasız, 300 nit, %100 sRGB. Burada 300 nit ve %100 sRGB olması çok güzel karşılanmış, övülmüş. Ben tam olarak bilmiyorum diğerlerine kıyasla ne kadar daha iyi olduklarını.

Pil
Pil kullanımı için 9sa 15dakikaya kadar denmiş. Hızlı pil şarj etmeyi desteklediği söyleniyor 30 dakikada yaklaşık %50 imiş.

Kamera & mikrofon
Kamerası ve mikrofonu içinse şöyle yazıyor: Geçici gürültü azaltma özelliğine ve tümleşik çift dizi dijital mikrofona sahip HP true vision 1080p FHD kamera.
Burada bir şey dikkatimi çekti, kameranın 1080p olması. Kaç FPS bilmiyorum ama FHD bir kamera güzel bir artı. 26 bin TL civarına baktığım bir MSI'da 720p idi mesela kamera.

Kablosuz özellikler
Yine güzel bir artı, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.3 bir bilgisayar.

Fiyat
Anlık olarak 1$= 26,85 ve fiyatı Hepsiburada'da 23.999₺

Arkadaşlar, bulduğum bilgilere göre ve benim düşünceme göre olay bu şekilde. Bu bilgisayar bana oyun da oynatır, diğer programları da rahatça açar diye düşünüyorum. Benim bildiklerim bu kadar. Bilmediğim, eksik olduğum bir yer varsa doğrularını ve yorumlarınızı esirgemeyin. Bu fiyatta bu özellikte bir tane daha bilgisayar modeli yok sanırım. Ha başlıkta belirttiğim gibi, önümüzdeki bir ayda fiyat durumu nasıl olur, ani bir yükseliş bekleniyor mu, 300-500 mü oynar tahminlerinizi de alayım. Ayrıca ilk defa laptop kullanacağım, var mı önerileriniz? İyi Sosyaller! Şimdiden teşekkürler.

Güzel laptop, giriş seviyesi Intel işlemcilerin neredeyse tamamı sorunlu, AMD olması daha iyi olacaktır

Merhaba arkadaşlar. Üniversiteye geçecek olmam sebebiyle bir laptop alacağım. 3 yıldır Ryzen 5 3600'lü RTX2060'lı bir sistemim vardı evde. Üniversitede bilgisayarla işim tasarım, mühendislik programları ve boş vakitlerimde oyun oynamak olacak. Ayrıca mezun olduktan sonra da kullanacağım. Gelelim seçtiğim laptopa. Ürün bu. Düşüncelerim ise şöyle;

İşlemci.
İşlemcisi 2023 Q1 çıkışlı zen4, 6 çekirdek 12 thread AMD Ryzen 5 7640HS işlemci. Performansını yeterli buldum ancak dengi olduğunu düşündüğüm Intel i5 13500H 12 çekirdek 16 thread bir işlemci. Aradaki fark bir düşündürdü, bir soru işareti koydum oraya.

Ekran kartı.
RTX3050 ekran kartını aslında istemiyordum ben 4 GB VRAM'i yetersiz buluyordum, 4050 olsun istiyordum ancak fiyatta 23 civarına düşünce 4050 olmadı. Ama bundaki 3050 6 GB'lık versiyon, o beni rahatlattı, gönlüm rahat ekran kartı konusunda. Aşırı performans isteyen oyunlar da çok oynamam. FPS takılıyorum işte olursa GoW, RDR2, Cyberpunk falan olur ama onları da oynatır bu bence.

RAM.
RAM kısmı da fiyatına göre muhteşem bence. Neden, çünkü 1- bu fiyatta Acer Nitro'larda falan hep 8 GB var, buna 16 takmışlar. 2-DDR5 RAM'ler 3- 5600MHz'de çalışıyorlar.
Depolama kısmı da kafi diyelim, 2 slot olsa sıfır sıkıntı derdim, ama olsun. 512 GB M.2 SSD var.

Ekran.
Ekranı da şöyle: 16,1 inç, 144 Hz, 7 ms tepki süresi, IPS, yansımasız, 300 nit, %100 sRGB. Burada 300 nit ve %100 sRGB olması çok güzel karşılanmış, övülmüş. Ben tam olarak bilmiyorum diğerlerine kıyasla ne kadar daha iyi olduklarını.

Pil.
Pil kullanımı için 9sa 15dakikaya kadar denmiş. Hızlı pil şarj etmeyi desteklediği söyleniyor 30 dakikada yaklaşık %50 imiş.

Kamera & mikrofon.
Kamerası ve mikrofonu içinse şöyle yazıyor: Geçici gürültü azaltma özelliğine ve tümleşik çift dizi dijital mikrofona sahip HP true vision 1080p FHD kamera.
Burada bir şey dikkatimi çekti, kameranın 1080p olması. Kaç FPS bilmiyorum ama FHD bir kamera güzel bir artı. 26 bin TL civarına baktığım bir MSI'da 720p idi mesela kamera.

Kablosuz özellikler.
Yine güzel bir artı, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.3 bir bilgisayar.

Fiyat.
Anlık olarak 1$= 26,85 ve fiyatı Hepsiburada'da 23.999₺

Arkadaşlar, bulduğum bilgilere göre ve benim düşünceme göre olay bu şekilde. Bu bilgisayar bana oyun da oynatır, diğer programları da rahatça açar diye düşünüyorum. Benim bildiklerim bu kadar. Bilmediğim, eksik olduğum bir yer varsa doğrularını ve yorumlarınızı esirgemeyin. Bu fiyatta bu özellikte bir tane daha bilgisayar modeli yok sanırım. Ha başlıkta belirttiğim gibi, önümüzdeki bir ayda fiyat durumu nasıl olur, ani bir yükseliş bekleniyor mu, 300-500 mü oynar tahminlerinizi de alayım. Ayrıca ilk defa laptop kullanacağım, var mı önerileriniz? İyi sosyaller! Şimdiden teşekkürler.

HP Victus ürünleri özellikle bu dönemlerde çok ilgi görüyor o yüzden fiyatları çok dengesiz bende bu ürünü HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 Ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming Laptop Performans Mavi 7N9U9EA Temmuz'da aldım aldıktan 1 ay sonra 27.000TL'den 38.000TL'ye çıktı ve şu an da 29.000TL civarında alacaksanız bir an önce almanızda fayda var yarın bir gün indirime girer stok biter veya artar hiç alamazsınız. Ürüne gelirsek gayet güzel bence sadece SSD düşük kalmış bende o konuda pişman olduğum için bilgilendireyim seni mümkünse 1TB SSD'li halini bulmaya çalış.

HP Victus ürünleri özellikle bu dönemlerde çok ilgi görüyor o yüzden fiyatları çok dengesiz bende bu ürünü HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 Ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming Laptop Performans Mavi 7N9U9EA Temmuz'da aldım aldıktan 1 ay sonra 27.000TL'den 38.000TL'ye çıktı ve şu an da 29.000TL civarında alacaksanız bir an önce almanızda fayda var yarın bir gün indirime girer stok biter veya artar hiç alamazsınız. Ürüne gelirsek gayet güzel bence sadece SSD düşük kalmış bende o konuda pişman olduğum için bilgilendireyim seni mümkünse 1TB SSD'li halini bulmaya çalış.
İşlemcisi çok sorun çıkartır, attığı sistem bile daha iyi performans verebilir işlemci performansı olarak

Güzel laptop, giriş seviyesi Intel işlemcilerin neredeyse tamamı sorunlu, AMD olması daha iyi olacaktır

Bunu bilmiyordum, AMD'den bayadır uzak kaldım takip etmiyorum, hakim değilim yani 7640HS, 7735 falan acayip düzenlerle gidiyor sayıları onu anlamamıştım. 13500, 13700 falan Intel'i biliyorum da. Bu sebepten dolayı hatta AMD değil de i5 13500H olsun istiyordum işlemcim. Ama siz sorunlu diyorsunuz, ne iyi denk geldi o halde :)

Bunu bilmiyordum, AMD'den bayağıdır uzak kaldım takip etmiyorum, hakim değilim yani 7640HS, 7735 falan acayip düzenlerle gidiyor sayıları onu anlamamıştım. 13500, 13700 falan Intel'i biliyorum da. Bu sebepten dolayı hatta AMD değil de i5 13500H olsun istiyordum işlemcim. Ama siz sorunlu diyorsunuz, ne iyi denk geldi o halde :)

HP alacaksan ve Intel işlemcili bir model ise throttle sorunu kesinlikle oluyor, bu sorun HP'nin kendi koydugu limitler yüzünden oluyor. Ve maalesef kaldiramiyor. Sonuc olarak tam performans alamıyorsunhz.

Pil o kadar gitmez, laptopun beyaz olması büyük eksi çok çabuk leke oluyor ve kolay kolay çıkmıyor önermem 3050 6 GB olacağı için her oyunu açacak diye bir şey maalesef yokama FSR 3 ile güzel gider kamera ve ekran bilgisi bana çok doğru gelmedi böyle bir laptopa bu kamerayı koyacağını pek sanmıyorum yanlış bilmiyorsam ekran %45 NTSC 9ms. Bulduğunuz özelliklerin kaynağını atabilir misiniz? Bir de konuyu keşke dün açsaydınız mis gibi 4050'li Acer Nitro 5 vardı indirimde.

HP alacaksan ve Intel işlemcili bir model ise throttle sorunu kesinlikle oluyor, bu sorun HP'nin kendi koydugu limitler yüzünden kaldiramiyor ve tam performans alamıyorsunhz.
Aslında spesifik olarak HP almak gibi bir isteğim yoktu, bileşenleri ve fiyatı çok iyi geldi ve sevdim de, fiziksel olarak rengi de güzel beyaz, hatta açılınca beyaz siyah oluyor falan. Diğer tüm laptop markalarına baktım ama bu konumda bir laptop bulamadım. Hatta bu fiyat civarında 4050'li bir tane Excalibur vardı, ama onlar Clevo(?) kasaymış ve sorunlularmış, hemen uzak durdum :D

HP alacaksan ve Intel işlemcili bir model ise throttle sorunu kesinlikle oluyor, bu sorun HP'nin kendi koydugu limitler yüzünden oluyor. Ve maalesef kaldiramiyor. Sonuc olarak tam performans alamıyorsunhz.
Tam da 13500H'lı bir model almıştım sırf ekstra ssd slotu var diye, sonra sıcaklıkta r5'li versiyonun baya iyi olduğunu gördüm. Bir de throttle mı çıktı şimdi iyi mi 😅

Aslında spesifik olarak HP almak gibi bir isteğim yoktu, bileşenleri ve fiyatı çok iyi geldi ve sevdim de, fiziksel olarak rengi de güzel beyaz, hatta açılınca beyaz siyah oluyor falan. Diğer tüm laptop markalarına baktım ama bu konumda bir laptop bulamadım. Hatta bu fiyat civarında 4050'li bir tane Excalibur vardı, ama onlar Clevo(?) kasaymış ve sorunlularmış, hemen uzak durdum :D

Beyaz olması güzel değil bence HP'nin beyaz klavyesini ya da laptopunu kullandıysanız anlarsınız iz oluyor ve çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı