HP Victus 16-S0057NT alınır mı?

Bütçe
20.000-25.000
Pil o kadar gitmez, laptopun beyaz olması büyük eksi çok çabuk leke oluyor ve kolay kolay çıkmıyor önermem 3050 6 GB olacağı için her oyunu açacak diye bir şey maalesef yokama FSR 3 ile güzel gider kamera ve ekran bilgisi bana çok doğru gelmedi böyle bir laptopa bu kamerayı koyacağını pek sanmıyorum yanlış bilmiyorsam ekran %45 NTSC 9ms. Bulduğunuz özelliklerin kaynağını atabilir misiniz? Bir de konuyu keşke dün açsaydınız mis gibi 4050'li Acer Nitro 5 vardı indirimde.
O Acer Nitro'nun fiyatı sanki biraz yüksekti, 27 civarı bir şey olması lazımdı ama keşke dün açsaymışım :)

Yazdığım bilgiler, kamera ve ekran bilgileri dahil HP'nin kendi sitesinde ve Hepsiburada'da yazıyor.

Elbette 3050 6GB diye her oyunu açacak diye bir şey yok ama yazdığım gibi aşırı performanslı oyun oynamıyorum. Ayrıca 4GB vramli bir 3050 ile 6GB vramli 3050 arasında oyunlarda genel olarak 10-15 fps artışı var sanırım yanlış hatırlamıyorsam, bir videoda izlemiştim.

O Acer Nitro'nun fiyatı sanki biraz yüksekti, 27 civarı bir şey olması lazımdı ama keşke dün açsaymışım :)

Yazdığım bilgiler, kamera ve ekran bilgileri dahil HP'nin kendi sitesinde ve Hepsiburada'da yazıyor.

Elbette 3050 6 GB diye her oyunu açacak diye bir şey yok ama yazdığım gibi aşırı performanslı oyun oynamıyorum. Ayrıca 4 GB VRAM'li bir 3050 ile 6 GB VRAM'li 3050 arasında oyunlarda genel olarak 10-15 FPS artışı var sanırım yanlış hatırlamıyorsam, bir videoda izlemiştim.

Keşke açsaydınız hocam dün Hepsiburada'da indirim vardı 25.800TL'ye geliyordu.

6 GB olması çok iyi bir şey normalde 20FPS veriyor VRAM'i dolunca ama 6 GB versiyonu 50FPS veriyor aynı yerde.

Amd işlemci sorun mu çıkarıyor, bir kaç saat önce 7640HS işlemcili bir HP Victus laptop aldım, o nedenle soruyorum.
Yok dostum o bana cevap veren i5 13500h'lı arkadaşa hitaben söylemiş giriş seviyesi İnteller sorun çıkartır, AMD'li atılan sistem bile daha iyi performans verebilir işlemci olarak demiş yani.

Keşke açsaydınız hocam dün Hepsiburada'da indirim vardı 25.800TL'ye geliyordu.
Özellikleri neydi ki? Baktığım çoğu Acer'de zaten 8gb ram var, ya da eski nesil i5 işlemciler var. Bu sebeplerden ötürü Acer çok çekmedi beni.

6 GB olması çok iyi bir şey normalde 20FPS veriyor VRAM'i dolunca ama 6 GB versiyonu 50FPS veriyor aynı yerde.
Evet evet ben de onu diyorum ya, iyi bir şey bu. Bu devirde bir de bizi götürsün dediğimiz bilgisayarda 4 GB VRAM az.

Yok dostum o bana cevap veren i5 13500H'lı arkadaşa hitaben söylemiş giriş seviyesi Intel'ler sorun çıkartır, AMD'li atılan sistem bile daha iyi performans verebilir işlemci olarak demiş yani.

Özellikleri neydi ki? Baktığım çoğu Acer'de zaten 8 GB RAM var, ya da eski nesil i5 işlemciler var. Bu sebeplerden ötürü Acer çok çekmedi beni.

4050 6 GB DLSS 3 frame generation gibi nimet var hocam 12.nesil i5'te gayet güzel işlemci 8 GB RAM'i var onu da arttırırsınız sonradan.

HP Victus ürünleri özellikle bu dönemlerde çok ilgi görüyor o yüzden fiyatları çok dengesiz bende bu ürünü HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 Ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming Laptop Performans Mavi 7N9U9EA Temmuz'da aldım aldıktan 1 ay sonra 27.000TL'den 38.000TL'ye çıktı ve şu an da 29.000TL civarında alacaksanız bir an önce almanızda fayda var yarın bir gün indirime girer stok biter veya artar hiç alamazsınız. Ürüne gelirsek gayet güzel bence sadece SSD düşük kalmış bende o konuda pişman olduğum için bilgilendireyim seni mümkünse 1TB SSD'li halini bulmaya çalış.
Laptop ile ilgili söyleyebileceğiniz bir şey var mı? 1 ayı aşkındır kullanıyorsunuz sanırım. Isınması nasıl, ekranda o sallanma sorunundan var mı, ki çok da mühim bir şey değil bence. Dediğiniz gibi ssd bir tek az, o da şimdilik yeter bana, ileride yükseltirim diye düşünüyorum. SSD için tek slot olması biraz kötü olmuş ama olsun. Ssd'si yüksek ve aynı özelliklere sahip başka model göremedim.

Laptop ile ilgili söyleyebileceğiniz bir şey var mı? 1 ayı aşkındır kullanıyorsunuz sanırım. Isınması nasıl, ekranda o sallanma sorunundan var mı, ki çok da mühim bir şey değil bence. Dediğiniz gibi ssd bir tek az, o da şimdilik yeter bana, ileride yükseltirim diye düşünüyorum. SSD için tek slot olması biraz kötü olmuş ama olsun. Ssd'si yüksek ve aynı özelliklere sahip başka model göremedim.
İşlemcisi sorun çıkartır o modelin.

İşlemcisi sorun çıkartır o modelin.
Tamamdır, o dediğiniz aklımda artık :D Giriş seviyesi inteller.. Hele ki HP ise throttle sorunu. Ben laptopun kasasından, hava alması falan ne bileyim mesela plastik aksamları dayanıklı hissettiriyor mu gibisinden sordum arkadaşa. Hani bileşenler haricinde gözlemi nasıl diye sordum.

Geri
Yukarı