HP Victus 16 soğutucu işe yaramıyor

Wixner

Picopat
Daha fazla  
HP Victus 16 kullanıyorum laptopuma Rampage marka soğutucu aldım ama testlere baktığımda soğutucusuz 74-75 iken soğutucu ile birlikte 80 derecelere çıktı. Düşürmesi gerekirken sıcaklığı arttırdı. Sebebini bilenler yazabilir mi?

Fanları kapatıp denediniz mi? Bir kontrol eder misiniz öyle? Standlar zaten pek işe yaramıyor, altı yüksek olsa yeterli laptop için. Sonucu yazarsanız ona göre bir şey yazayım ben de.

Fanları kapatıp denediniz mi? Bir kontrol eder misiniz öyle? Standlar zaten pek işe yaramıyor, altı yüksek olsa yeterli laptop için. Sonucu yazarsanız ona göre bir şey yazayım ben de.

Zaten fan değerlerini sabit tuttum testleri yaparken, 5000RPM de sabitti fanlar.

Fanlari kapatınca ne değişecek onu anlamadım, oyun oynarken fanlari açmam gerek zaten.

Ters hava akışı yüzünden, düzensiz bir akış oluyor gibi görünüyor. Bundan dolayı içeri alınan hava azalabilir. Bunun için söylemiştim.

O zaman fan hızını ne kadar yapmam lazım?

Eski testler 5000 RPM değil miydi? Stant üstünde olsun ama standın fanını açmayın sadece. Öyle bir bakın. Diğer testler ile karşılaştırma yapabilmek için aynı şartları uygulayın fan RPM'i gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı