HP Victus 16 tek çekirdek ısınması

Hocam marka bagımsız laptoplar da maalesef hepsi öyle. Dar alanda o kadar sogutma. Masaüstü gibi olamaz da zaten.
5 yıl laptop kullandım 95 98 derece arası hala da çalışıyor :)

Bazı YouTube test videolarında bakıyorum işlemciler (i7 13700H, Ryzen 7 7840HS vs. ) en baba oyunlarda 85'i geçmiyor. Dedim bu benim makine mı sıkıntılı. Vallahi içime bir su serptiniz çok teşekkürler.

Ben de Intel bulamadığım için AMD aldım. R7 olmasına rağmen çoğu i5'ten az ısınıyor. Bu biraz şans meselesi ya. Eğer sıcaklık elinizde hissedilmiyorsa çok da takmaya gerek yok, sonuçta güvenli seviyelerde.
Sıcaklı laptopun orta kısmına elimi koyunca çok çok hafif bir şekilde hissediliyor rahatsız etmiyor yani. Dediğiniz gibi başka yapacak bir şey yok sanırım.

Performance mod seçiliyken oyunda fan durumunuz nedir? Bazen omen gaming hub buga düşüyor ve fanlar orta seviyede dönüyor?

Performance mod seçiliyken oyunda fan durumunuz nedir? Bazen Omen Gaming Hub buga düşüyor ve fanlar orta seviyede dönüyor?

Kusuruma bakmayın hocam daha yeni görüyorum mesajınızı. Performans modda 5800 RPM dönüyor yani tam devirde çalışıyor. İşin tuhaf tarafı şu; 3200 RPM ve 5800 RPM arası sıcaklık farkı yok her iki devirde de sıcaklık 98-99 dereceye dayanıyor.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi stres testlerinde i5-13500H CPU'nun sadece 1 çekirdeği ısınıyor. Laptop oyunlarda 95-98 dereceleri zorluyor. Cihazda undervolt yapamıyorum, işlemci frekans sınırlama yapamıyorum, ya temel frekansı 2.6 GHz'de çalışıyor ya da Turbo Boost açık 4.5GHz'de, arası yok yani.

Ne denediysem olmadı. Performans modunda kullanıyorum Gaming Hub'da, balance açınca da fark etmiyor gerçi. Garantiye gitti sorun yok dendi, HP yetkili servisi 100 derece normaldir dedi, forumu okuyorum 90 üstü anormal deniyor, delireceğim artık. Allah için biri şu konuya açıklık getirebilir mi? Aşağıya biri test sırasında diğeri boşta iken CPU sıcaklık değerlerini bırakıyorum.
Ekran kartı ne hocam ?

RTX 4060 var içinde.

Hocam genel olarak şöyle diyebilirim seninki Victus 16, benim RTX 4050 ve 15 modeli var. Bildiğim kadarıyla seninkini soğutması daha iyi. Ben Cinebench R23 testi yapıyorum 71'i geçmiyor oyunlarda da 70i geçmez pek 90 derece biraz anormal siz bence sıcaklıkları Omen Gaming Hub üzerinden takip edin bir de alt+Z yapıp GPU sıcaklığına NVIDIA ayarlarından bakın öylede bir deneyin. Teknik servisin oyunda 95 derece normal demesine şaştım, bende bir alt modeli var acaba benimki limitli ve ondan dolayı mı ısınmıyor bilemem. Soğutucu kullandınız mı ? Veyahut stant. Kaç yıl oldu alalı?

Hocam genel olarak şöyle diyebilirim seninki Victus 16, benim RTX 4050 ve 15 modeli var. Bildiğim kadarıyla seninkini soğutması daha iyi. Ben Cinebench R23 testi yapıyorum 71'i geçmiyor oyunlarda da 70i geçmez pek 90 derece biraz anormal siz bence sıcaklıkları Omen Gaming Hub üzerinden takip edin bir de alt+Z yapıp GPU sıcaklığına NVIDIA ayarlarından bakın öylede bir deneyin. Teknik servisin oyunda 95 derece normal demesine şaştım, bende bir alt modeli var acaba benimki limitli ve ondan dolayı mı ısınmıyor bilemem. Soğutucu kullandınız mı? Veyahut stant. Kaç yıl oldu alalı?

Benim işlemci temel frekansı olan 2600 MHz'de çalışırken çok serin 70 dereceyi geçmiyor, ne zaman Turbo Boost açsam frekans 4500 MHz'ye kadar çıkıyor o zaman 98 dereceleri zorluyor işte. Altında Rampage tek fanlı soğutucu var pek işe yaradığı da söylenmez. Sizin işlemci frekansı kaçta çalışıyor?

Benim işlemci temel frekansı olan 2600 MHz'de çalışırken çok serin 70 dereceyi geçmiyor, ne zaman Turbo Boost açsam frekans 4500 MHz'ye kadar çıkıyor o zaman 98 dereceleri zorluyor işte. Altında Rampage tek fanlı soğutucu var pek işe yaradığı da söylenmez. Sizin işlemci frekansı kaçta çalışıyor?

Ekran kartı tarafında hiç sıkıntı yok hatta bayağı serin çalışıyor tam yükte 75 dereceyi geçmiyor.

Ekran kartı tarafında hiç sıkıntı yok hatta bayağı serin çalışıyor tam yükte 75 dereceyi geçmiyor.
İşlemci frekansını şuan tam olarak hatırlamıyorum ancak performans modu açık kullanıyorum bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı