HP Victus 16 texture flickering sorunu

mailpates

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
Ryzen 5 7640HS
HP Victus 16 alalı 1 ay oluyor ancak yeni yeni masaüstünde bile tırtıklanmalar olduğunu fark ettim. Kalite modunda bile sıkıntı var. Oyun içi ayarlar fark etmiyor.

Laptop modeli: HP Victus 16-S0023NT 7Z4n1EA.

texture.png

texture2.png

NVIDIA ayarları şu şekilde:

ayar1.png

ayar2.png

ayar3.png

Ayarlardan çözülebilecek bir sıkıntı mı yoksa garantiye mi yollamam gerek?

Aynı laptop bende de var aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sanki monitor kırıkmış gibi bölgesel yırtılmalar oluyor değil mi? Seni ne kadar rahatsız ediyor bilmiyorum ama bende o kadar rahatsız edecek durumda değil ara sıra sadece masaüstünde iken oluyor, herhangi bir uygulamada iken karşılaşmadım. Umarım kronik değildir. Çözümü bulursan, söylersen sevinirim.

İnşallah kronik değildir hocam dediğiniz gibi, oyunlarda rastlamıyor musunuz siz? Ben özellikle Yakuza 0'da bayağı rastladım bu duruma.

Aynı laptop bende de var aynı sorunu ben de yaşıyorum. Sanki monitor kırıkmış gibi bölgesel yırtılmalar oluyor değil mi? Seni ne kadar rahatsız ediyor bilmiyorum ama bende o kadar rahatsız edecek durumda değil ara sıra sadece masaüstünde iken oluyor, herhangi bir uygulamada iken karşılaşmadım. Umarım kronik değildir. Çözümü bulursan, söylersen sevinirim.

Hocam tamemen yok edemedim ama çok büyük ölçüde azaldı
ayar.png

Nvidia kontrol panelinden bu ayarı durdura çektim ve çok büyük ölçüde azaldı sıkıntı.

Son düzenleme:
İnşallah kronik değildir hocam dediğiniz gibi, oyunlarda rastlamıyor musunuz siz? Ben özellikle Yakuza 0'da bayağı rastladım bu duruma.

Hocam tamemen yok edemedim ama çok büyük ölçüde azaldı
Eki Görüntüle 1950374

Nvidia kontrol panelinden bu ayarı durdura çektim ve çok büyük ölçüde azaldı sıkıntı.
Sağ olun hocam. Ben oyunlarda hiç rastlamadım. Flickering derken kesik lamba gibi yanıp sönmeyi kast etmiyorsunuz değil mi? Benim kast ettiğim ekranın kırıkmış gibi yırtılması. Ayrıca eğer bi' daha olursa windows+ctrl+shift+B yapıp ekran sürücülerini anlık olarak f5 yapmış gibi yenileyebilirsiniz.

Yok hocam kast ettiğim oyunlarda cisimlerin köşelerinin tırtıklı gibi gözükmesi.
Sağ olun hocam. Ben oyunlarda hiç rastlamadım. Flickering derken kesik lamba gibi yanıp sönmeyi kast etmiyorsunuz değil mi? Benim kast ettiğim ekranın kırıkmış gibi yırtılması. Ayrıca eğer bi' daha olursa windows+ctrl+shift+B yapıp ekran sürücülerini anlık olarak f5 yapmış gibi yenileyebilirsiniz.

Şu videodaki gibi.

Youtube

Son düzenleme:
Bendeki şu şekilde ekranın herhangi bir yerinde aniden beliren küçük yırtılmalar. Senin ki daha farklı imiş. Ekran sürücüsünü dediğim tuşlarla yenileyerek çözebilirsin sorununu hocam. O yaptığın ayar da işe yaramıştır zaten.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    135,6 KB · Görüntüleme: 21
Bendeki şu şekilde ekranın herhangi bir yerinde aniden beliren küçük yırtılmalar. Senin ki daha farklı imiş. Ekran sürücüsünü dediğim tuşlarla yenileyerek çözebilirsin sorununu hocam. O yaptığın ayar da işe yaramıştır zaten.

Hocam bu hiç normal değil, sizin panelde sıkıntı var garantiye yollamanız gerekiyor bence.

Hocam bu hiç normal değil, sizin panelde sıkıntı var garantiye yollamanız gerekiyor bence.
Belli bir bölgede olmuyor. Sürekli farklı yerlerde oluyor. Aynı yerde olsaydı ekran ile ilgili olabilir ama bilemiyorum olmaya da bilir. Geçenlerde tekrar olmuştu kendi kendine sorunu tespit etti amd. Ve bi' şeyler yaptı AMD. İşlemci ile alakalı bi' sorun olarak gözüktü. Elimde hata rapor dosyası var. Sonrasında bir daha olmadı. Eğer olursa göndereceğim.

Hocam MUX switchden kastınız omen gaming hub daki graphich switcher galiba. Hayır, hybrid seçili durumda. Bunun bir etkisi mi olur?

Hocam cihazı MUX Switch açık mı oynuyorsunuz?

Hocam MUX Switch'den kastınız Omen Gaming Hub'daki graphich switcher galiba. Hayır, hybrid seçili durumda. Bunun bir etkisi mi olur?

Geri
Yukarı