HP Victus 16 vs Acer Nitro 16

Worthy77

Decapat
Daha fazla  
Merhaba linkini yazdığım iki bilgisayar arasında kaldım. Aralarında çok fark yok sadece birinde 4070 + 32 RAM var diğerinde 4060 + 64 RAM var.

Ayrıca HP Victus'larda ekran sallanması sorunu varmış diye duydum bilgilendirirseniz sevinirim.
ek: Acer 165Hz / Victus 144Hz

Link 1 - HP Victus.

Link 2 - Acer Nitro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba linkini yazdığım iki bilgisayar arasında kaldım. Aralarında çok fark yok sadece birinde 4070 + 32 RAM var diğerinde 4060 + 64 RAM var.

Ayrıca HP Victus'larda ekran sallanması sorunu varmış diye duydum bilgilendirirseniz sevinirim.
ek: Acer 165Hz / Victus 144Hz

Link 1 - HP Victus.

Link 2 - Acer Nitro.

HP Victus kullandım, sallanma oluyor ama öyle durup dururken sallanmıyor açarken oluyor sadece bir engel değil kullanıma. Her bilgisayarda bir nebze oluyor zaten. RAM ekleyebilirsiniz ama ekran kartını değiştiremezsiniz. Bu yüzden 4070'li olanı almanızı öneririm.

Victus. forumda %45 NTSC paneller için kalibrasyon rehberi mevcut istersen kullanırsın aldıktan sonra.

Ekran sallanma olayı 12. nesillerde mevcut. Artık Victuslarda ekran sallanma problemi bulunmuyor.

Victus'un tek artısı 4070.
Ekran konusunda Acer daha iyi.
HP'nin bu modellerinde işlemci kısıtlaması da var.
Ayrıca 64 GB RAM'e ihtiyacın var mı?

Yok aslında ama bu fiyat bandında bu iki laptop olduğu için bunları karşılaştırdım.
Biraz da uzun kullanım için 64 olabilir çünkü 10-15 yıl gibi bir süre kullanmayı planlıyorum.

Yok aslında ama bu fiyat bandında bu iki laptop olduğu için bunları karşılaştırdım.
Biraz da uzun kullanım için 64 olabilir çünkü 10-15 yıl gibi bir süre kullanmayı planlıyorum.

10-15 yıl gibi bir süre çok fazla birkaç yıl sonraki teknolojiyle belki de çok eski kalacak bu cihazlar
Kendimde 32 GB RAM'li Nitro 16 kullanıyorum oyunlarda en fazla 17-18 kullanım gördüm.

10-15 yıl gibi bir süre çok fazla birkaç yıl sonraki teknolojiyle belki de çok eski kalacak bu cihazlar
Kendimde 32 GB RAM'li Nitro 16 kullanıyorum oyunlarda en fazla 17-18 kullanım gördüm.

Ben 2010 yılında aldığım bilgisayarı 2023 sonunda bırakmıştım kullanmayı o yüzden uzun kullanacağım muhtemelen.
Gelecekte ne olur bilemem o farklı bir konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı