HP Victus 16'da RTX 4060 GPU gözükmüyor

DinwiDie

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. HP Victus 16 S-44NT modelini kullanıyorum. Bilgisayarı sorunsuz kullanıp kapattıktan 12 saat sonra açtığımda ilk önce anlam veremediğim bir BIOS veya boot menüsü gibi bir şey çıktı ve yeniden başlat seçeneğini seçtim. Ardından açıldığında NVIDIA Denetim Masası'ndan yaptığım ayarların aktif olmadığını fark ettim. Ardından Denetim Masası'na baktığımda ayarlarının çoğunun olmadığı gördüm. Aygıt yöneticisinde GPU gözüküyor. Sürücülerim güncel. HP Omen Gaming Hub'da ise GPU aktif olmayabilir yazıyor.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 7 7840HS.
RTX 4060.
32 GB DDR5 5600 MHz RAM.
1 TB SSD.
Windows 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. HP Victus 16 S-44NT modelini kullanıyorum. Bilgisayarı sorunsuz kullanıp kapattıktan 12 saat sonra açtığımda ilk önce anlam veremediğim bir BIOS veya boot menüsü gibi bir şey çıktı ve yeniden başlat seçeneğini seçtim. Ardından açıldığında NVIDIA Denetim Masası'ndan yaptığım ayarların aktif olmadığını fark ettim. Ardından Denetim Masası'na baktığımda ayarlarının çoğunun olmadığı gördüm. Aygıt yöneticisinde GPU gözüküyor. Sürücülerim güncel. HP Omen Gaming Hub'da ise GPU aktif olmayabilir yazıyor.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 7 7840HS.
RTX 4060.
32 GB DDR5 5600 MHz RAM.
1 TB SSD.
Windows 11.
Omen Gaming Hub'ın bilinen bir problemi şu an. Son güncellemelerin birinde gittiği söyleniyordu. Performance Control sekmesinde girince görünüyor değil mi?

Gaming Hub'dan Graphics Switcher ayarından Discrete'yi seçtim düzeldi. Sebepsiz Hybrid moda geçmiş. Yeniden başlatınca düzeldi.

Geri
Yukarı