HP Victus 16 RTX 4060 incelemesi

Hocam aynı durum ya. Laptopu çok sevdim ama çözümü bulamadım şunu söyleyeyim bende sadece performans modda oyundan çıkınca azaltıyor hızı ama balance modda oyundan çıkınca Full sabit kalıyor.

Hocam ama şöyle bir şey var.
NVIDIA guncel surumu kurdum onda sonra boyle bir sorun cikti ortaya daha oncs hiç boyle bir şey yoktu.
Bir de bir şey soracağım size bilginiz vardir umarim.
PC format atinca ve Gaming Omen yuklemessem otomatik balance modunami geliyoe PC? Formattan onceki durumu performans veya eco olsa bile? Format atinca sifirlaniyor mu?

Hocam denedim format attım hiçbir şey kurmadan direk oyuna girdim. Otomatik balanced modda geliyor. Yapacak bir şey yok hocam oyundan çıkınca elimle modlar arası geçiş yapıyorum. Yazılımsal bir sorun belli. İsterseniz siz de HP desteği arayıp bu durum söyleyin belki bir işe yarar çünkü bir Update ile düzelecek bir şey aslında.

Hocam denedim format attım hiçbir şey kurmadan direk oyuna girdim. Otomatik balanced modda geliyor. Yapacak bir şey yok hocam oyundan çıkınca elimle modlar arası geçiş yapıyorum. Yazılımsal bir sorun belli. İsterseniz siz de HP desteği arayıp bu durum söyleyin belki bir işe yarar çünkü bir Update ile düzelecek bir şey aslında.
Hocam peki balance mod tamam
Peki hbrit mod mu geliyor yoksa grafik karti kullanmi geliyor formattan sonra onu denedinizmi? Birde win kac kurulu 10 11? Benimkisi 10

Hocam peki balance mod tamam.
Peki hbrit mod mu geliyor yoksa grafik karti kullanmi geliyor formattan sonra onu denediniz mi? Bir de Win kac kurulu 10 11? Benimkisi 10.

Hocam 11 kurdum formattan sonra balanced ve ekran kartı hybrid oluyor yani normal bir şekilde geliyor. Şöyle bir durum var Omen Gaming Hub olmasa bu PC'yi her oyudan sonra kapat aç yapman gerekir anlam veremedim çok da alıştım iade için 3 günüm kaldı bilemedim hocam etsem mi etmesem mi diye.

Hocam 11 kurdum formattan sonra balanced ve ekran kartı hybrid oluyor yani normal bir şekilde geliyor. Şöyle bir durum var Omen Gaming Hub olmasa bu PC'yi her oyudan sonra kapat aç yapman gerekir anlam veremedim çok da alıştım iade için 3 günüm kaldı bilemedim hocam etsem mi etmesem mi diye.
Hocam bunun için iade etmeye değmez bence, BIOS güncellemesiyle çözülebilecek bir sorun gibi görünüyor, tabii tercih sizin.

Hocam BIOS en güncel versiyon destek ekibide ona baktı.

@I2ebellion hocam dönüş yapacaktınız?
Hocam kusura bakmayın üniversite işleri ile uğraşıyordum foruma pek giremedim.

Bahsettiğiniz sorun için internette bir çözüm bulamadım genel olarak manuel kullanılıp autonun fan hızını gereksiz arttırdığı için sağlıklı bulmadıklarını söylüyorlar ancak dediğiniz gibi normal bir durumda bile 5000 RPM olması durumu için bir çözüm bulamadım ne yazık ki.

Geri
Yukarı