HP Victus almak mantıklı mı?

Hocam aldığım ve kullandığım model bu:

Yaşadığım sorunlar ise şu:
1- Sitesinde laptobun 9 saate kadar şarjının gittiği söyleniyor. Ben ise 3 saat zor şarj süresi almaktayım. Hatta güç tasarruf modunda fanlar ve klavye ışıkları kapalı ekran parlaklığı %50 de youtubeden 10 saatlik video açtım tam 3 saatte %100 den laptop %3 oldu ve kapandı. Evet oyuncu laptobunda fazla şarj süresi beklenmez ama buda sanki çok az gibi.
2- Oyunlarda (örneğin death stranding ve cyberpunk 2077) fanı manuel olarak full hıza alıyorum işlemci yer yer 90 derecelerde geziyor. Oto fan ayarlarında oyunu açar açmaz işlemci 100 dereceye geliyor ve fanlar birkaç dakika sonra devreye giriyor ve %100 hızda dönmüyor otoda. öyle olunca aksiyonlu sahnelerde işlemci yine 100 derecelerde. Yani ısınma konusunda bence sınıfta kaldı. Ayrıca alttan ısıyı gayet hissettiriyor. Ayrıca sistem boşta iken bile 60 65 derecelerde işlemci.
3- Üçüncü yaşadığım sorun ise beni en çok sinir edeni. Laptopta yer yer anlamsız mause donmaları yaşıyorum. Bazen laptop adaptörünü takarken yaşıyorum bazen ise başlat menüsünü açarken bazen de ağır bir işlem yaparken. Mause simgesi anlık 5 saniye civarı donup takılıyor sistem de cevap vermiyor bu sürede. Sitelerde araştırdım ama sebebini de bulamadım. Rahatsız ediyor insanı gerçekten. 22k verdiğim sistemde anlıkta olsa takılmalar yaşamak normal değildir herhalde. Sistem performans modunda olmasına rağmen bu takılmaları sık yaşamaktayım.

Kısacası Hp benim için optimizasyonu olmayan ve bekleneni vermeyen bir laptop markası. Artıları elbet var ama bu sorunlar beni bezdirdi.

@escape2dead sarj konusu çok sıkıntı yaratmaz bana, laptopu sarjdan çıkarmıyorum ben. Isınma konusu biraz beni endişelendirdi açıkçası. @Artoria Pendragon hocam ısınma konusunda bir bilgin var mı ? Durum sadece arkadasda mı böyledir yoksa genel olarak mı victusların böyle bir ısınma problemi var ? Bu arada normalde Gigabyte ge alıcaktım ama kasasının cervo oldugunu yazdıgın ve ısınma problem oldugunu söylediğin için vazgeçtim. Bu bilgisayarda da öyle bir durum yaşar mıyım hocam?

@escape2dead şarj konusu çok sıkıntı yaratmaz bana, laptopu sarjdan çıkarmıyorum ben. Isınma konusu biraz beni endişelendirdi açıkçası. @Artoria Pendragon hocam ısınma konusunda bir bilgin var mı? Durum sadece arkadaşta mı böyledir yoksa genel olarak mı Victus'ların böyle bir ısınma problemi var? Bu arada normalde Gigabyte ge alacaktım ama kasasının cervo oldugunu yazdıgın ve ısınma problem oldugunu söylediğin için vazgeçtim. Bu bilgisayarda da öyle bir durum yaşar mıyım hocam?

Soğutması ortalama başta dediğim gibi, 12. nesil modellerinde gayet iyiydi hatta. Bu modellerinde de iyi olacağını düşünüyorum, modeldeki hava kanalları altta bulunduğu için altını yükseltmek şart.

Soğutması ortalama başta dediğim gibi, 12. nesil modellerinde gayet iyiydi hatta. Bu modellerinde de iyi olacağını düşünüyorum, modeldeki hava kanalları altta bulunduğu için altını yükseltmek şart.
@Artoria Pendragon hocam victusun cok farklı modelleri var bildiğin gibi. Oyun performansı açısından 24.000tl altı hangi model sence en iyisi ? Sen olsan hangisini alırdın ?

Bu veya 4050 modeline bütçe artmıyorsa ilk sayfada attıklarımı fakat o kadar fiyata çıkıyorsanız şunu tercih edin:

@Artoria Pendragon hocam https://www.hepsiburada.com/asus-tu...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC000046NLFB sanırım bunu alıyorum. Sen ne düşünüyorsun ? Sence bu fiyata değer mi ? İyi kullanırsam 8-10 sene kullanabilir miyim bu bilgisayarı ? İşlemcisi diğerlerine göre biraz düşük gibi ama beni her türlü kurtarır düşüncesindeyim. Sence bu bilgisayarı almak mantıklı mı 140W 4050. 8GB kendim takıcam sonradan ek olarak
Mantıklı hocam, değer.

Geri
Yukarı