HP Omen almak mantıklı mı?

Ben 2023'ün ekim ayında almıştım. Sanırsam bu gibi durumlarda (bilgisayarın açılmaması vs.) İlk 6 ay içinde iade yapabiliyorsunuz ama diyelim ki 10. ayda böyle bir durum meydana geldi o zaman da onarımını isteyip 20 iş gününü aşarsa iade veya değişim yapabilirsiniz.

Bilgisayar hiç açılmıyor. Bu sorunu bu forumdaki bir çok kullanıcıdan ve Reddit'te de aynı sorunu yaşayanları gördüm. Omen 16'larda kronik bir problem var, belli bir kullanımdan sonra saçmalamaya başlayıp hiç açılmamaya başlıyor ve tek çözümü anakartı değiştirmek.
Sorun Laptobun kapağının kapatılıp kapatılmadığını kontrol eden hall effect sensörünün heatsinklerin yanına yerleştirilmesi. Anakart değişse bile sorun birkaç al sonra tekrar baş göstereçek. Bunun hakkında bir konu açmayı planlıyorum. 2023 ve 2024 İntel işlemcili hp Omenler alınmamalı.

HP Omen 16 asla satın almayın. İlk aldığımdan 2 ay sonrasında ekran gitme ve klavye gitme sorunları yaşadım ardından servise laptopu götürdüm anakart değişimi yapıldı. Aradan yaklaşık 4, 5 ay geçti ve bugün laptopumun ekranı ve klavyesi calismamaya başladı, şu anda ilk fırsatta iade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı