HP Victus almaya değer mi?

Tamam işlemci darboğaz yapmıyor hadi tamam senin dediğin olsun. Ama ekran kartı darboğaz yapıyor. HP çalışanı mısın kardeşim?
Ekran kartı kime darboğaz yapıyor usta? Darboğaz tek başına olmaz zaten en başta. İki parçadan birinin diğerine yetişememesi lazım. Dediği olunca zaten darboğaz diye bir şey kalmıyor.

i5 kötü demiyorum i7 olsa daha iyi olur diyorum fakat yine de i5 darboğaz yapar. Şimdi tekrar oku. :D

i5 13500 darboğaz falan yapmaz 4070'i yine besler saçmalamışsın. İçindeki işlemci Ryzen R5 7600 ayarında 4050'e darboğaz yapar demiş bir de komik bir şekilde. Attığın paylaşımda da okumayı mı bilmiyorsun anlamadım ama ekran kartının işlemci için yetersiz olduğundan bahsetmiş.

Kronik ekran sallanma sorunu var bizzat mağazada denedim sırf bu yüzden almaktan vazgeçtim ayrıca soğutma konusunda pek iyi olduğu söylenemez

HP diğerlerinden neden ucuz diye insan bir düşünür. Bence çöp eve sokma HP markasını ama sen bilirsin fiyat performans dersen al. Şu ufak bilgiyide ekliyeyim genel olarak victus serisi 9ms ekran süresi ile gelir.

HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 ekran kartlı modeli almaya değer mi? MediaMarkt fiyatı 25.499 TL.

Aynı bu ürünü birkaç kampanya birleştirip 20bin TL'ye aldım ve inanılmaz memnunum. Başta 18bin TL'ye 3050 Ti laptop almaya çıkmıştım şans eseri bunu görüp aldım iyi ki almışım. Her oyunda ultrada rahat oynatıyor.

Ekran kartı 75w imiş,sence yetersizmi?
4000 serisi kartlarda watt değeri önemli değil 3000 serisi gibi değil kartlar, 4000 serisi kartlarda 75-85w ta istenilen ghz 'e ulaşıyor bu yüzden 140w lık bir 4050 ile arasında fark olmaz olursa da 1-2 fps. O yüzden 4000 serisi laptoplarda watt değerleri yerine işlemciye daha çok bakmak lazım.

HP Victus/Core i5-13500H İşlemci/16GB RAM/512GB SSD/RTX 4050 Ekran Kart/15.6"/WIN11/Gaming Laptop Performans Mavi 7N9U9EA
Şu laptopu almayı düşünüyorum lakin Ekran kartı 75W. rtx 3060'lık başka bir model almak mı daha mantıklı olur yoksa 75 olmasına rağmen oldukça yeterli mi?
Benc 3060 ı seçenek olarak bile koyma üstte yazdım zaten cevabını.

Dostum bende İ7 rtx3060 var bazen deli gibi yanıyor PC haberin olsun klavyeden hissedebiliyorsun ama o kadar kötü değil bir iki kere memnun etmedi beni ama oda çok nadir oluyor

Geri
Yukarı