HP Victus boşta 40-50 derece olup fan sesi çıkıyor

Neye dayanarak termal macun değiştir diyorsunuz. Neyin kafası bu?
Bilgisayar çıkalı 10 ay bilemediniz 12 ay olmuş. Neyin termal macun değiştirmesi.
Sabun mu bu olduğu yerde bitsin tükensin.
Her macun ayni kalitede olacak diye bisi yok? Pumpout olabilir? Nitro cihazlari deneyimlemeni oneririm, ilk 3 ayinda 5-10 derece sicaklik farki olacak.

Her macun ayni kalitede olacak diye bir şey yok? Pumpout olabilir? Nitro cihazlari deneyimlemeni oneririm, ilk 3 ayinda 5-10 derece sicaklik farki olacak.

Hocam cihazın macununu kullanıcı kendisi değiştirmemiş. Teknik servis Pumpout'a yol açacak kadar tecrübesiz olamaz her halde değil mi?
Adamlar tutup bizim gibi OEM macun kullanmıyor. Gerekli macun neyse onu kullanıyorlar.
Muhalif olmak için konuşuyorsunuz, kullanıcıya yardımcı olmak kesinlikle yok.

Hocam cihazın macununu kullanıcı kendisi değiştirmemiş. Teknik servis Pumpout'a yol açacak kadar tecrübesiz olamaz her halde değil mi?
Adamlar tutup bizim gibi OEM macun kullanmıyor. Gerekli macun neyse onu kullanıyorlar.
Muhalif olmak için konuşuyorsunuz, kullanıcıya yardımcı olmak kesinlikle yok.
Muhalif olmak icin konusmuyorum, servisler asiri bilgili degiller? İslemcinin bosta performansi artmadiysa cihaz tozlanmis macun kotulesmistir dostum. Stok macun dandik gelebilir.

Muhalif olmak icin konusmuyorum, servisler aşırı bilgili degiller? İslemcinin bosta performansi artmadiysa cihaz tozlanmis macun kotulesmistir dostum. Stok macun dandik gelebilir.

Benim HP Omen'de boşta 40 50 derecede genelde discrate GPU'da oluyor prizde. 50 derece üstü zaten fanlar 2000'de çalışmaya başlıyor. Eco moda almak lazım + hybrid için ama fan kapatmayı koymamakda HP'ye yazar cidden. Video izlerken rastgele de 50 dereceyi geçmesi ara sıra sonra inmesi Windows 11'den kaynaklı tutuyorum.

Benim HP Omen'de boşta 40 50 derecede genelde discrate GPU'da oluyor prizde. 50 derece üstü zaten fanlar 2000'de çalışmaya başlıyor. Eco moda almak lazım + hybrid için ama fan kapatmayı koymamakda HP'ye yazar cidden. Video izlerken rastgele de 50 dereceyi geçmesi ara sıra sonra inmesi Windows 11'den kaynaklı tutuyorum.
Hocam mux kapalıyken sıcaklık 3 5 derece daha fazla oluyor mux açında boşta 50 altına düştü. Uzun zamandır mux kapalı kullanıyodum pil ömrü için. Eco aldığımda da fanlarda pek değişim olmuyor ve sanırım ekran kartı devre dışı kaldığı için ekran 30hz e düşüyor baya rahatsız edici geliyor göze.

Bende de 7840HSli Victus var sürekli balanced ve hybrid fanlar Auto da kullanıyorum alttaki ızgarası boşta kalacak yani rahatça üfleyecek konumda olursa boşta 34-37 derece fanlar 2200 RPM de kalıyor fan sesi yok o anda çok az duymak için kulağı makineye dayamak lazım oyunlarda 60-65 derece oluyor Cyberpunk gibi hayvani RTX olan oyunlarda 70-73 derece fanlar 4000 RPM de çalışıyor konumlandırma ve oda sıcaklığı da epey ônemli ve mutlaka Turbo'yu kapatın sadece HP değil her marka için Turbo kapatılmalı bence makineyi gereksiz ısıtıyor yoruyor HP Gaming Hub'dan kontrol edin makine performans modunda kalmıştır belki.

Bende de 7840HSli Victus var sürekli balanced ve hybrid fanlar Auto da kullanıyorum alttaki ızgarası boşta kalacak yani rahatça üfleyecek konumda olursa boşta 34-37 derece fanlar 2200 RPM de kalıyor fan sesi yok o anda çok az duymak için kulağı makineye dayamak lazım oyunlarda 60-65 derece oluyor Cyberpunk gibi hayvani RTX olan oyunlarda 70-73 derece fanlar 4000 RPM de çalışıyor konumlandırma ve oda sıcaklığı da epey ônemli ve mutlaka Turbo'yu kapatın sadece HP değil her marka için Turbo kapatılmalı bence makineyi gereksiz ısıtıyor yoruyor HP Gaming Hub'dan kontrol edin makine performans modunda kalmıştır belki.
bende balanced ve hybridde kullanıyorum hocam her zaman. fanlar otoda keza.turbodan kastını anlamadım tam olarak.

Bende balanced ve hybridde kullanıyorum hocam her zaman. Fanlar otoda keza. Turbo'dan kastını anlamadım tam olarak.

Hocam AMD olsun Intel olsun işlemcilerin temel ve Turbo Boost ile çıktığı frekans hızları vardır Turbo Boost açık olursa işlemci boşta bile sürekli gaz basar yüksek frekansta çalışır bu da ekstra sıcaklık ve fan sesi demektir özellikle laptoplarda kapatılması bence laptop ömrü açısından faydalıdır şurdaki adımları izleyerek kapatırsanız faydasını göreceksiniz Rehber: Turbo Boost kapatma rehberi

Hocam MUX kapalıyken sıcaklık 3 5 derece daha fazla oluyor MUX açında boşta 50 altına düştü. Uzun zamandır MUX kapalı kullanıyordum pil ömrü için. Eco aldığımda da fanlarda pek değişim olmuyor ve sanırım ekran kartı devre dışı kaldığı için ekran 30Hz'e düşüyor bayağı rahatsız edici geliyor göze.

Eco moduna aldığın zaman fanlarda bir değişiklik olmuyorsa sürücü bozuk.
Hangi bilgisayar olursa olsun fanı düşürdüğünüz zaman sistemin sessizleşmesi lazım.

Eco moduna aldığın zaman fanlarda bir değişiklik olmuyorsa sürücü bozuk.
Hangi bilgisayar olursa olsun fanı düşürdüğünüz zaman sistemin sessizleşmesi lazım.
eco moda aldığında 1-2 dk sessiz olsa da sonra eskiye döndüğü için balanced modda kullanıyorum. ecoya alında ekran 30hze düşmüş gibi takılma yapıyor. Sürücüden kastın omen hub ise 1 kez silip yüklemiştim hocam.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı