HP Victus CPU 90 dereceye çıkıyor

ekstremum nokta

Hectopat
Daha fazla  
Laptop daha bugün geldi. Kuralı 2 saat falan oluyor. CS yükledim gireyim dedim, saniye başı drop var ve boşta iken CPU 90 derecede falan. Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Ekran görüntüsü 2023-06-09 181805.png

Tüm sürücüler güncel mi? Sürekli drop olması normal değil
Güncel.
İade edin direk hocam hiç beklemeden.
Arkadaşımda aynı model var onda hiçbir sorun yok.
Üzgünüm ama Victus pişmanlıktır. Oyun ağır gelmiş olabilir.
Boşta 90 derece hocam oyun açık değil.

Güncel.

Arkadaşımda aynı model var onda hiçbir sorun yok.

Boşta 90 derece hocam oyun açık değil.
Şöyle bir şey fark ettim, işlemci oyun açtığımda da kapattığımda da aynı ısıyla çalışıyor. Yani boştayken de oyun açıkken de 90 derece ortalama.

Son düzenleme:
%2 kullanım var 98 derece yani çok aşırı fazla bu yeni nesil notebooklar çok ısınıyor ya gerçekten sıkıntılı Casper bile şu an daha iyi soğutma konusunda.

Boşta 90 derece gözükürken bilgisayara dokununca gerçekten sıcak mı peki. Belki sensör arızasından dolayı öyle gözüküyordur. Kullanım %2 iken sıcaklığın 98 olması saçma.

Boşta 90 derece gözükürken bilgisayara dokununca gerçekten sıcak mı peki. Belki sensör arızasından dolayı öyle gözüküyordur. Kullanım %2 iken sıcaklığın 98 olması saçma.
Başta 0 derece gözüküyordu uygulamayı ilk açtığımda böyle bi 10-20 saniyeliğine ancak dokununca öyle 90 100 derece gibi gelmedi bana.

Başta 0 derece gözüküyordu uygulamayı ilk açtığımda böyle bir 10-20 saniyeliğine ancak dokununca öyle 90 100 derece gibi gelmedi bana.

Bilgisayar fiziki olarak sıcak değilse uygulama yanlış gösteriyor. 98 derece işlemci sıcaklığının olduğu yerde fanlardan cayır cayır sıcak hava üflemesi gerekir.

Geri
Yukarı