HP Victus ekrandaki tutarsızlık

Gökdeniz Uygun

Hectopat
Herkese merhaba, kendim 25 Aralık tarihinde HP Victus 16 marka laptop aldım. R5 7640HS ve RTX 4050 versiyonlu ilk siparişimde ölü piksel çıktı cihazda, sonra değişim talep edip tekrar yeni ürün yollamışlardı. Tekrardan alıp kullanıyorum 25 gündür cihazda bir sıkıntı var gibi hissediyorum, ekranı cidden kalitesiz ama özellikle Chrome'da sekme değiştirirken YouTube'da video izlerken anlık saliselik ekranın altı kararıp düzeliyor. Video anında veya bir sekmede geçişten hemen sonrasında anlık yarısı noktalı siyah oluyor, düzeliyor garip bir his bırakıyor yani tutarsızlık bariz var. Anlık ve ne zaman yapacağını bilmediğim için videoda çekemiyorum şöyle bir video atıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Cidden çok sıkıldım.

hp victus

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, kendim 25 Aralık tarihinde HP Victus 16 marka laptop aldım. R5 7640HS ve RTX 4050 versiyonlu ilk siparişimde ölü piksel çıktı cihazda sonra değişim talep edip tekrar yeni ürün yollamışlardı tekrardan alıp kullanıyorum 25 gündür cihazda bir sıkıntı var gibi hissediyorum ekranı cidden kalitesiz ama özellikle Chrome'da sekme değiştirirken YouTube'da video izlerken anlık saliselik ekranın altı kararıp düzeliyor video anında veya bir sekmede geçişten hemen sonrasında anlık yarısı noktalı siyah oluyor düzeliyor garip bir his bırakıyor yani tutarsızlık bariz var anlık ve ne zaman yapacağını bilmediğim için videoda çekemiyorum şöyle bir video atıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Cidden çok sıkıldım.

hp victus

Diğer uygulamalarda oluyor mu bence Edge'de dene.
Benim PC'de bu ara sadece YouTube'da kasıyor.

HP donanım testini de uygulamayı dene belki bir işe yarar ama ekranı ölçer mi bilmiyorum.

Herkese merhaba, kendim 25 Aralık tarihinde HP Victus 16 marka laptop aldım. R5 7640HS ve RTX 4050 versiyonlu ilk siparişimde ölü piksel çıktı cihazda, sonra değişim talep edip tekrar yeni ürün yollamışlardı. Tekrardan alıp kullanıyorum 25 gündür cihazda bir sıkıntı var gibi hissediyorum, ekranı cidden kalitesiz ama özellikle Chrome'da sekme değiştirirken YouTube'da video izlerken anlık saliselik ekranın altı kararıp düzeliyor. Video anında veya bir sekmede geçişten hemen sonrasında anlık yarısı noktalı siyah oluyor, düzeliyor garip bir his bırakıyor yani tutarsızlık bariz var. Anlık ve ne zaman yapacağını bilmediğim için videoda çekemiyorum şöyle bir video atıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Cidden çok sıkıldım.

hp victus
Google'ye veya Youtube'ye ait bir soruna benziyor eğer başka tarayıcıda veya uygulamalarda aynı sorunu yaşamıyorsanız endişe etmeyin. Bu sorun bende YouTube'nin arka plan ışığını değiştiren özelliğini kapatınca daha da düzelmişti yoksa bende de oluyordu.

Geri
Yukarı