HP Victus fan sürekli çalışıyor

kayra_1907

Hectopat
Arkadaşlar geçenlerde HP Victus D1015NT model laptopu aldım. Sistem boşta olsa bile fan sürekli çalışıyor ve gürültü yapıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

BIOS'tan kapattım fakat en küçük bir işlemde hemen fanını açıyor. Böyle olursa şarj çabuk biter anlam veremedim.
Günümüz laptopla zaten soğutma için fanı deli gibi çalıştırır. Hele hp, hem fan çalıştırır gürültü yapar hem de soğutamaz,ben hep bunu gördüm hp lerde.
Fan şarj bitirmez. Çok az elektrik çeker.

Günümüz laptopla zaten soğutma için fanı deli gibi çalıştırır. Hele hp, hem fan çalıştırır gürültü yapar hem de soğutamaz,ben hep bunu gördüm hp lerde.
Fan şarj bitirmez. Çok az elektrik çeker.
Yeni hp victuslar çok iyi soğutuyor rtx 3060 i5 12500 hp victus 16 var gta 5 bf 5 ultra ayarlarda 77 78 derece cpu 62 63 derece gpu ısınması var hafif oyunlarda 65 55 oluyor efsane değerler fanı da uçak sesi çıkartanlara göre çok daha sessiz.

Arkadaşlar geçenlerde HP Victus D1015NT model laptopu aldım. Sistem boşta olsa bile fan sürekli çalışıyor ve gürültü yapıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Eğer Omen Gaming Hub programını yüklediysen kesinlikle silmeni öneririm. Programda sessiz moda alsan bile bu bu program arka planda sürekli çalışıyor ve anlamsız bir şekilde deli gibi batarya yiyor, bilgisayar boştayken bile ısınıp sürekli de fan çalışmasına sebep oluyor. Ben o programı sildikten sonra batarya süresi neredeyse 5-6 saat arttı. Ve oyun oynamadığım sürece saatlerce hiç fan açmamaya başladı.

Eğer Omen Gaming Hub programını yüklediysen kesinlikle silmeni öneririm. Programda sessiz moda alsan bile bu bu program arka planda sürekli çalışıyor ve anlamsız bir şekilde deli gibi batarya yiyor, bilgisayar boştayken bile ısınıp sürekli de fan çalışmasına sebep oluyor. Ben o programı sildikten sonra batarya süresi neredeyse 5-6 saat arttı. Ve oyun oynamadığım sürece saatlerce hiç fan açmamaya başladı.

Merhaba, öncelikle çıtırdan hortlattığım için özür dilerim. Şuan da elimde HP Victus 15'in RTX 3050 ve i5-12450H donanımlı modeli bulunuyor. Cihazı daha dün satın aldım. Cihazı ilk kullanmaya başladığımda driverlar vesaire hiçbir şey olmadan freeDOS geldi. Windows 11 Pro ile driverları ve gereken diğer her şeyi kurdum. Öncelikle driverları kurmadan önce bilgisayardan "pıt pıt" gibi sesler geliyordu, bu sorundan kurtuldum ancak hala bazı sıkıntılar var. Konuyu açan arkadaşın ki gibi benim bilgisayarın fanları da susmuyor hem de sıcaklık dereceleri düşük olmasına ve benim hiçbir işlem yapmama rağmen. Bilgisayarda kurulu olarak da sadece VS Code, Discord ve Steam bulunuyor, bunlar dışında başka hiçbir şey yok ama nedense fanlar bir türlü susmuyor. Ayriyeten bu cihazın iddia edilen şarj süresi de HP'nin sitesinde 8 saat yazıyor ancak ben henüz 4 saat üzerini göremedim. Bana da önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

(Bu arada HP Support ile halihazırda iletişim halindeyim ancak cihaz değişim veya servise gönderme gibi durumlara kalmadan çözebilme şansım varsa bunu yapmak isterim. Daha önce bu tür konularda mağdur olmuş birisi olarak söylüyorum bunu.)

Geri
Yukarı