HP Victus Gaming 15-FA1033NT vs ACER Nitro 5 i5-12500H RTX 4050

Bütçe
27-28.000

eax

Hectopat
Makaleler
4
Kuzenime laptop bakıyoruz. Genelde hikayeli oyunlar oynuyor. Bütçesi yaklaşık 27.000-28.000₺. Birkaç model arasında kaldık, sizce hangisini almak daha mantıklı?

İşlemcisinin daha güncel olması sebebiyle mantıklı geldi. Piyasayı bir süredir takip edemedim, yeni Victus serisi nasıl bilemiyorum. Ekranı hakkında kötü yorumlar da gördüm. Tabii ki sRGB %100 beklemiyorum ama bazıları sarı vs. demiş.

Yeni Nitro'lar önerilmiyor galiba pek. Eski seriler güzeldi ama bunları bilemiyorum.

Başka modeller varsa atabilirsiniz. Teşekkürler.

Victus 16 AMD işlemcili ürünlerinin ilk açıldığında ekranı sarı oluyor, sebebi dahili grafik kartının default renk ayarları. Ayarları kurcalayıp düzeltiyorsunuz ancak hala başka bir ekrana göre sarılık mevcut, alışınca sorun yaratmıyor.

Victus 16 AMD işlemcili ürünlerinin ilk açıldığında ekranı sarı oluyor, sebebi dahili grafik kartının default renk ayarları. Ayarları kurcalayıp düzeltiyorsunuz ancak hala başka bir ekrana göre sarılık mevcut, alışınca sorun yaratmıyor.

Kasa kalitesi ve soğutma olarak çok fark yoksa atılan TUF daha mantıklı değil mi hocam? Çok fark var mı?

Hocam ikisi de çok güzel görünüyor. Sonradan 8GB RAM eklemesi yapılacak zaten. Hangisi daha iyi kasa, panel vb. ?

Kasa kalitesi ve soğutma olarak çok fark yoksa atılan TUF daha mantıklı değil mi hocam? Çok fark var mı?

Hocam ikisi de çok güzel görünüyor. Sonradan 8 GB RAM eklemesi yapılacak zaten. Hangisi daha iyi kasa, panel vb. ?

Nitro 16 kağıt üzerinde panel olarak daha iyi. Kasa konusunda bilgim yok fakat Nitro'daki işlemcinin de daha iyi olduğunu düşünürsek, almışken iyisini alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı