HP Victus i5-12500H laptop nasıldır?

E iyi o zaman.Takıp çıkarmak zor değil zaten. Umarım çift slot vardır onu öğrenebilsek daha da bir sorun kalmayacak bilgisayar gayet güzel çünkü.
Birkaç oyunda denedim fpsler fena.
Bu arada slot sorusunuda sormuşum şimdi hatırladım ama verdiği cevap gerçekten tatmin edici değildi işte sorularım ve cevabı :

"Birde tek slot boşta değil mi?"

"Yani toplamda 2 ram slotu var mı?"

Kılavuzlar tarafımıza genel bilgi olarak sunulmakta olup bu durum için HP ürününüzü açarak kontrol etmenizi ve satın alım işlemini buna uygun sağlamanızı öneririz. Aksi takdirde maddi ve manevi zarara uğrayabileceğiniz bir durum olduğu için tarafımızdan bu işlemde net bilgiler sağlanamamaktadır.

Bilmediği için yuvarlak cevap vermiş görevli, çoğu markada modele göre slot sayısı farklılık gösterdiği için genelde bu tip cevaplar verirler.

Ben daha 2022 model olup da tek slotlu olan Victus görmedim, gördüklerimin hepsi çift RAM ve SSD slotlu idi. 5-6 video izledim (arkasının açıldığı), 3 tane de yazılı detaylı inceleme okudum, hepsinde aynıydı. Ancak hiçbirinde RTX3050 yoktu, en düşük 3060, işlemciler ise 6600h, 6800h, 12500h ve 12700h idi.

Ayrıca izlediğim 10'u geçkin videoda ortak şeyler, Victus kasaların birebir hep aynı olması, pillerin hep 70wh olması, adaptörlerin 200 watt olması idi. Çıkardığım sonuç HP bu modelde diğer bazı fimaların aksine çok tutarlı davranmış, model numarasına göre kasayı değiştirmemiş.

En büyük fark ise ekran paneli, Avrupa modellerinde yüksek nit'li (parkalıklı) ve renk gamı olan ekranlar daha yaygın işlemci veya ekran kartı en düşük bile olsa.

Bilmediği için yuvarlak cevap vermiş görevli, çoğu markada modele göre slot sayısı farklılık gösterdiği için genelde bu tip cevaplar verirler.

Ben daha 2022 model olup da tek slotlu olan Victus görmedim, gördüklerimin hepsi çift RAM ve SSD slotlu idi. 5-6 video izledim (arkasının açıldığı), 3 tane de yazılı detaylı inceleme okudum, hepsinde aynıydı. Ancak hiçbirinde RTX3050 yoktu, en düşük 3060, işlemciler ise 6600h, 6800h, 12500h ve 12700h idi.

Ayrıca izlediğim 10'u geçkin videoda ortak şeyler, Victus kasaların birebir hep aynı olması, pillerin hep 70wh olması, adaptörlerin 200 watt olması idi. Çıkardığım sonuç HP bu modelde diğer bazı fimaların aksine çok tutarlı davranmış, model numarasına göre kasayı değiştirmemiş.

En büyük fark ise ekran paneli, Avrupa modellerinde yüksek nit'li (parkalıklı) ve renk gamı olan ekranlar daha yaygın işlemci veya ekran kartı en düşük bile olsa.
Gerçekten yararlı söyledikleriniz yüzde doksan çift slotlu ama bir türlü emin olamadık aslında içini açıp bakıcam kesin sonuç verir ama tek slot çıkarsa iade edemem kutuyu açtığım için.

Hocam bu kadar uzatmaya gerek yoktu bence :D korkanin çocuğu olmaz diye açın gitsin yeni bir şey alsam o kadar bekleyemezdim ben açıkçası, zaten 14 gun içinde bir şekilde iade etmeye de çalışabilirdiniz.

Hocam bu kadar uzatmaya gerek yoktu bence :D korkanin çocuğu olmaz diye açın gitsin yeni bir şey alsam o kadar bekleyemezdim ben açıkçası, zaten 14 gun içinde bir şekilde iade etmeye de çalışabilirdiniz.
Mediamarkt'ın bir saçmalığı var, paketi açınca iade edilemiyormuş ürün.

Mediamarkt'ın bir saçmalığı var, paketi açınca iade edilemiyormuş ürün.
https://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c08082928 bu linkten çift slot olduğu kesinleşmiş oldu baya uzadı gerçekten 😅

Crucial RAM CT8G48C40S5 8GB DDR5 4800MHz bu ram uyumlu olur mu peki içinde ddr5 samsung ram var başka bir forumda içindeki ddr5 ramin masaüstü ramine benzediği yazıyor hatta fotoğrafıda var uyumsuz olur mu bu tarz bir ram

Son düzenleme:
https://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c08082928 bu linkten çift slot olduğu kesinleşmiş oldu bayağı uzadı gerçekten 😅

Crucial RAM CT8G48C40S5 8 GB DDR5 4800MHz bu RAM uyumlu olur mu peki içinde DDR5 Samsung RAM var başka bir forumda içindeki DDR5 RAM'in masaüstü ramine benzediği yazıyor hatta fotoğrafıda var uyumsuz olur mu bu tarz bir RAM.

Laptop bu hocam SO-DIMM çıkacaktır elbette, net bilgi için dediğim gibi CPU Zden bakmak lazım ama muhtemelen CL40 çıkacak, cipler vs ayni olmadığı için uyumsuzluk olma ihtimali gene var ama çok az.

Bende aynı modelin 3060 gpu olanı var, 2 adet ddr5 ram slotu, 2 adet soğutuculu pcie v4 ssd slotu var. Fark olacağını sanmıyorum. CL40 olan Crucial ddr5 ram boş slotta sorunsuz çalışıyor, bilginize hocam

Hp nin kendi sitesinde bellekle ilgili bunlar belirtilmiş.

Dostum indirim köşesinde ddr5 ram indirime girmiş kaçırma görmediysen. Teknorya satıcısına sordum 2 slotlu dedi.

HP Victus 16-D1045NT (68P30EA) bendeki modelin ürün kodu böyle geçiyor seninki ile aynı mı?
Kral birebir aynı ürüne sahibiz. Bugün aradım sordum sadece 68p30ea kısmını bilmediğimden söylemedim onu. Ama HP Victus 16-D1045NT dediğimde çift slot var dendi. Yine de emin olmak için seri numarasını öğrenip ararsanız iyi olur dediler. Öyle arayacağım tekrar.

Bu arada çok ilgi ve alaka olarak çok memnun kaldım Hp müşteri hizmetlerinden.

Kral birebir aynı ürüne sahibiz. Bugün aradım sordum sadece 68p30ea kısmını bilmediğimden söylemedim onu. Ama HP Victus 16-D1045NT dediğimde çift slot var dendi. Yine de emin olmak için seri numarasını öğrenip ararsanız iyi olur dediler. Öyle arayacağım tekrar.

Vay be çok iyi aynen zaten ikimiz de media markttan almışız birde Crucial RAM CT8G48C40S5 8GB DDR5 4800MHz şu ram uyumluysa sıkıntı yok ki yüzde 99 uyumlu HasanGulsen hocam belirtti ama yine de sen sormak istersen bu ram uyumunu da sorabilirsin.

Seri numara ürünün kutusunun solundaki bir kağıtta yazıyor f faturada da yazıyor olması lazım

Bende aynı modelin 3060 gpu olanı var, 2 adet ddr5 ram slotu, 2 adet soğutuculu pcie v4 ssd slotu var. Fark olacağını sanmıyorum. CL40 olan Crucial ddr5 ram boş slotta sorunsuz çalışıyor, bilginize hocam
Hocam rami takarken özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı ne bileyim laptopun bataryasını çıkarmak gibi siz nasıl taktınız

Yeni konular

Geri
Yukarı