HP Victus klavyesine maden suyu döküldü

Berkay9

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD ryzen 5 7640HS
SAMSUNG DDR5 16GB 5600MHZ RAM
NVİDİA GeForce RTX4050
1TB SSD
Merhaba. HP Victus 16 kullanıyorum resimde de belirttiğim üzere klavyeye maden suyu döküldü. Hızlı bir şekilde kuruladım hiç beklemeden direkt tüm bağlantıları çıkardım. Sonradan bir tane bağlantının ucu biraz ıslaktı nemliydi diyeyim taktım flash yerine ekran bozuldu ardından hemen çıkardım. Bilgisayar kendine geldi ve bilgisayarı kapatıp açtım bağlantının ucunu ve çıkış bölgesini iyice kurulayıp taktım bir sorun olmadı. Bu hızlı yaşanan süreçten sonra ne yapmam gerek? Bilgisayarımın ölme riski var mıdır? Sormak istedim.

1709043924635.jpeg

1709043946602.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum arka kapağını aç cihazın iyice kurula nemli yerleri zaten açınca görürsün. Zamanında pirince yatırmışlığım bile var bilgisayarımı :D Neyse peçeteyle faln ıslak yerleri kurula yoksa zamanla oksitlenir. Daha bugün kurdum bu cihazdan çok sağlam makine değerini bil :)

Durum güncellemesi.

1709048749796.jpeg

Sadece fanların tozlarını sildim çok zorlamadan ardından anakartta veya pilde nem hissim olmadı ancak pilde böyle yumuşağımsı bir his vardı sanırım o pilin dokusundan kaynaklı bir şey sürekli dışarıdan tak çıkar yapılan pillere alıştığım için laptoplarda. Her neyse gene içimde şüphe kalmaması için saç kurutma makinesinin soğuk moduyla orta mesafeden fanlar hareket etmeyecek şekilde üfleme yaptım iç kısımlarda nem vesaire olmasına karşın umarım ileride bir sorun olmaz sizlerin tavsiyesi nelerdir? Duymak isterim.
Ayrıca bilgisayarı hala kullanıyorum kullanmayı bırakmalı mıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim.

Son düzenleme:
Durum güncellemesi.

Eki Görüntüle 2127558

Sadece fanların tozlarını sildim çok zorlamadan ardından anakartta veya pilde nem hissim olmadı ancak pilde böyle yumuşağımsı bir his vardı sanırım o pilin dokusundan kaynaklı bir şey sürekli dışarıdan tak çıkar yapılan pillere alıştığım için laptoplarda. Her neyse gene içimde şüphe kalmaması için saç kurutma makinesinin soğuk moduyla orta mesafeden fanlar hareket etmeyecek şekilde üfleme yaptım iç kısımlarda nem vesaire olmasına karşın umarım ileride bir sorun olmaz sizlerin tavsiyesi nelerdir? Duymak isterim.
Ayrıca bilgisayarı hala kullanıyorum kullanmayı bırakmalı mıyım yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim.

Tamamdır bir sorun çıkacağını zannetmiyorum güzel günlerde kullan

Geri
Yukarı