HP Victus laptop için RAM, SSD ve HDD yükseltme önerisi

Bütçe
3.000
Satıcı soru cevap kısmında bir SSD slotu olduğunu belirtmiş ama YouTube 15-fb0015nt model yükseltmelerine baktım, SSD 2 yazan yerde soket yok. Galiba 2. SSD için m.2 soket taktırmak gerekir. Arka kapağı açıp kontrol etmek lazım.

Eğer soket takılamıyorsa mevcut SSD'yi harici kutuyla kullanabilirsin. Yeni SSD için Kingston, Samsung, WD veya Seagate markaları öneririm. Kingston Fury bu sıralar övgüleri topluyor. Bütçe rahatsa Samsung ilk tercihimdir. Ayrıca dahili HDD için laptop içinde herhangi bir bölüm ayrılmamış.

8+8 GB ram mevcut, maksimum 32 GB destekliyormuş. 16 GB 3200 MHz 1000-1200 TL arası mevcut. Ben sistemdeki aynı marka ve özellikte ram kullanılmasını öneririm. Farklı marka alınacaksa da Kingston, Samsung, Crucial olabilir.

Satıcı soru cevap kısmında bir SSD slotu olduğunu belirtmiş ama YouTube 15-FB0015NT model yükseltmelerine baktım, SSD 2 yazan yerde soket yok. Galiba 2. SSD için M.2 soket taktırmak gerekir. Arka kapağı açıp kontrol etmek lazım.

Eğer soket takılamıyorsa mevcut SSD'yi harici kutuyla kullanabilirsin. Yeni SSD için Kingston, Samsung, WD veya Seagate markaları öneririm. Kingston Fury bu sıralar övgüleri topluyor. Bütçe rahatsa Samsung ilk tercihimdir. Ayrıca dahili HDD için laptop içinde herhangi bir bölüm ayrılmamış.

8+8 GB RAM mevcut, maksimum 32 GB destekliyormuş. 16 GB 3200 MHz 1000-1200 TL arası mevcut. Ben sistemdeki aynı marka ve özellikte RAM kullanılmasını öneririm. Farklı marka alınacaksa da Kingston, Samsung, Crucial olabilir.

Evet hocam şu an Samsung RAM takılı o zaman Samsung RAM alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı