HS35 kulaklık kırıldı

Yeni kulaklığım dün kargoya verilmiş. Çin'den değil, Hollanda'daki RMA departmanından geliyor. Bu sabah İstanbul'a gelmiş. Benim şu an gümrük işlemlerini başlatmam gerekiyor sanırım. Henüz bilgilendirme mesajı falan gelmedi gümrük için. Kendim müşteri hizmetleri numarasını arayıp gümrük departmanına ulaşmaya çalıştım fakat hafta sonu çalışmıyorlarmış.

Benim tecrübem daha farklıydı açıkçası. Kargo Çin'den gelmişti, üstelik gümrük işlemleri DHL tarafından halledilmişti, ben hiçbir şey yapmamıştım.

Kendim müşteri hizmetleri numarasını arayıp gümrük departmanına ulaşmaya çalıştım fakat hafta sonu çalışmıyorlarmış.

Evet ben anlattığım üzere boş yere beklemişim. Kendim arayıp işlem başlatmam gerekiyormuş. Kimlik numarası falan söylemiştim bunun için. Sırf bu yüzden zaman kaybetmiştim. Siz aynı hataya düşmeyin, pazartesi ilk iş hiç zaman kaybetmeden arayın.

Merhaba, perşembe günü yeni kulaklığım teslim edildi. Şu an kullanıyorum. Ayrıca bunun da 1 yıllık garanti süresi varmış, umarım kullanmak zorunda kalmam.

Merhaba, arkadaşlar benim de aynı sorunum var RMA'ya başvurdum sizin yorumlarınızı okudum fakat bizim burada DHL Express yok yani ben bu kargoyu nasıl göndereceğim?

@RiaCipple yurtdışı kargo gönderen başka servisler varsa çevrede onları araştırabilirsin. Ancak Corsair'in de o kargo şirketine erişimi olması gerekiyor yoksa 40 dolar gönderme ücreti vermek zorunda kalabilirsin. Zira Corsair gerekli evrakları sana mail üzerinden gönderiyor ve sen kutunun üzerine yapıştırılmasını sağlıyorsun ücret ödememek için.

Aldığım firma hiç ilgililenmez mi diyorsunuz peki onlarada yazdım şu an mesaj bekliyorum.
Eğer onlar ilgilenmezse mecburen sizin yaptığınız yöntemi yapacağım bende kulaklığı bantladım sağlam bir şekilde öyle kullanıyorum sorun yok ama illah ki olur.

@RiaCipple uluslararası RMA servisi daha iyi yardımcı oluyor diye ben direkt onlara yazmıştım. Çünkü bizimkilerin ilgilenmediğini yazan pek çok konu görmüştüm burada.

Geri
Yukarı