HTC One M8 vs Samsung Galaxy Note 3

İdris Usta

Hectopat
Yer
Vergiye
Arkadaşlar daha önce 700 TL telefon tavsiyesi istediğim bir konu açmıştım ve bulduğum telefonlar arasına Lenovo K5 koymuştum. Diğerlerine göre K5 daha iyidir dediler ve ben de büyük ihtimal K5 alırım diye düşünmüştüm. Ama geçen sene ablama telefon aldığımız tanıdık bir vodofone bayiisi vardı. Dün kuzenimle oraya gittik ve ikinci el telefonlara baktığımızda çok temiz bir Note 3 ve HTC One M8 bulduk. Ben One M8 hakkında pek bir bilgim olmadığı için ve Note 3'ün son güncelleme durumlarımdan haberdar olmadığım için adam Note 3 dediğinde uygun buldum. Ama eve gelip araştırma yaptığımda Note 3'ün artık alınmayacağı konusunda bir kaç yorum ve HTC One M8'in daha alınabilir olduğuyla ilgili yorumlar gördüm. Bende size sormak istedim. Hangisi ?
-Note 3 2.el her hangi bir fiziksel eskiliği ve sorunu yok.(700 TL)
-One M8 2.el bununda her hangi bir sorunu yok ve temiz.(700 TL)

Kanımca ikisi de alınmaz bu vakitten sonra. Fakat M8 kullanmış biri olarak söyleyeyim gayet güzel cihaz 2 yıl geçmesine rağmen hala hızlı çalışıyordu. Parmak izi takıntım olduğu için değiştirdim aksi takdir de uzun süre kullanmayı planlıyordum. Nougat almayacak M8 büyük ihtimalle. Çok sınırda bir bütçe. Biraz daha ekleyip giriş-orta seviye arasında GM5+ almak doğru olacaktır. Kişisel olarak deneyimlemedim fakat çok güzel çalıştığını okuyorum sürekli, GM olması beni şüphelendiriyor sadece. Zaten Android One projesi kapsamında üretiliyor güncelleme problemi olmaz.

Kanımca ikisi de alınmaz bu vakitten sonra. Fakat M8 kullanmış biri olarak söyleyeyim gayet güzel cihaz 2 yıl geçmesine rağmen hala hızlı çalışıyordu. Parmak izi takıntım olduğu için değiştirdim aksi takdir de uzun süre kullanmayı planlıyordum. Nougat almayacak M8 büyük ihtimalle. Çok sınırda bir bütçe. Biraz daha ekleyip giriş-orta seviye arasında GM5+ almak doğru olacaktır. Kişisel olarak deneyimlemedim fakat çok güzel çalıştığını okuyorum sürekli, GM olması beni şüphelendiriyor sadece. Zaten Android One projesi kapsamında üretiliyor güncelleme problemi olmaz.
Ben android 5 veya 6'nın bana yeteceğini düşünüyorum ve bütçemi arttırmamın imkanı yok ablama geçen sene 700 TL'ye Android One 4G aldığımız için daha fazla bütçeli telefon almamı engelliyor.K5 yerine bu telefonların daha iyi olacağını düşündüm ondan bunları yazdım.

700 TL'ye K5 alacağına M8 almak daha mantıklı eğer telefonda sorun yoksa. M8 eski ama iyi telefondur. NOTE 3'den uzak dur, 4G desteği olmayan telefon alma.
O kadar konu gördükten sonra ve HTC One M8'in antutu benchmark sonuçlarını görünce M8 almak daha mantıklı geldi eğer temiz M8 bulmasaydım K5 alırdım ama ne bileyim daha düşük seviye bir telefon diye K5 almak istemiyorum.

Güncellemeyi bu kadar takmana gerek yok. Telefon güncelleme almadı diye kullanılmaz hale gelmiyor, M8 modeli de Marshmallow güncellemesi aldı diye biliyorum.
Evet biliyorum zaten ben android 7'yi sevmedim ablamın telefonuna Android One 4G'deki ram kullanımını görünce kuzenin sırf android 6'ya dönebilmek için rom attı kendi 4G'sine .

M8, Marshmallow alan ilk cihazlardan zaten. Genel performansı bile güzel o fiyata göre. Araştırsan bir M9 bulabilir misin acaba? Onunda handikabı ısınması fakat daha güçlü donanım olarak. Bir sürüm daha fazla kazanırsın.

M8, Marshmallow alan ilk cihazlardan zaten. Genel performansı bile güzel o fiyata göre. Araştırsan bir M9 bulabilir misin acaba? Onunda handikabı ısınması fakat daha güçlü donanım olarak. Bir sürüm daha fazla kazanırsın.
Bilmiyorum ama büyük ihtimal M8'e karar verdim ve telefonda yapçaklarımı düşündüğümde ablamın telefonu bile bana yeterli seviyede onun içine artık M8'e tereddütüm yok.

M9 almasına gerek yok, SD 810 işlemcili telefon alınmaz. 1080P ekranlı bir telefonda SD 801 ile SD 810 arasındaki performans farkını hissetmezsin.
Teşekkürler. M8'in arayüzüde bana güzel geldi. Babam önceden nokia lumia sahibiyken arayüzünü çok severdim ama mağazasını hiç beğenmemiştim böylece iki istediğim şey bir arada gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı