HTC one m8 vs. Samsung Galaxy s5

HTC'nin kamerası 4 MP. Bunu göz önünde bulundurun. Ultra piksel olsa dahi büyütmek istediğinizde çözünürlükten dolayı görüntü bozuluyor.

Android piyasasının en iyi karşılaştırmalarından biri :D

Ben daha önce hiç M8 ya da HTC serisi kullanmadım . Ama M8'i gördüğümde bu benim olmalı dedim açıkçası :D Özellikle yeni çıkacak olan M8 Prime modeli . Ve Samsung bunların yanında plastik bozuntusu gibi gözükebilir . Hisleri çok farklı emin olun .

HTC One M8 2 GB Ram ile geliyor . S5'de öyle . Bu konuda eşitler o zaman İşlemciler .

HTC One M8 Snapdragon 801 ve 2.3 Ghz . S5'de yine 801 ama 2.5 Ghz . Çok fark yok sadece 0.2 Ghz :D
Bu fark yaratır mı ? Standart bir kullanıcı bence bunun farkına varmaz oyunlarda pek etki etmez . 2si de oyun ve uygulama için çok çok iyi telefonlar .

M8 5'' ile gelirken Galaxy S5 5.1'' ekranla geliyor . 0.1 inç fark , bu pil ömrüne etki etmeyecek bir fark . Bataryaya geçelim :D

S5'de 2800 mAh batarya varken M8'de 2600 mAh . 0.1 inç nasıl bir fark yaratır . Batarya orantılaşır mı . 200 mAh 0.1 inç ekrana denk gelmesi bence olağan değil . S5 bataryada biraz da olsa önde .

Kamera . S5 16 MP övülen kamerası var . M8 4 MP Ultrapixel diye geçinilen kamerası . Her ne kadar Ultra olsun süper olsun Çözünürlük mutlaka etki eder . 16 MP > 4 UltraSüperDehşet MP :D Pixel eksikliği kendini gösterir yani . Ne kadar UltraPixel'e geniş açıdan bakılsa , derinlik sahibi olsa da . Zoom yaparken MP'lerden düşmek zorunda kalacaksın :D Düşük ışıkda bir de .

S5 4K oynatır . M8 oynatamaz . Ve arkadaşların ''Benim s5 4K çeker senin kaç K çeker ? :D :D '' diye sorabilir . Hiç takma , zaten 4K oynatacak bir cihazları var mı onların . Hadi diyelim var oynatsın o . Benim zerre umrumda değil ya senin ? 1080p tatmin eder bizi . Ne kadar Digitürk 4K diye başımızın etini yese de :D

Selfie'ye gelelim . M8 Ön kamera = 5 MP S5 Ön kamera = 2 MP M8 önde geçti . Solladı diyebiliriz . Arkada S5 önde M8 :D
Neyse Samsung klasiği işte 2 MP 2.1 Mp 2.2 Mp böyle böyle 0.1 0.1 diye diye klasiği bozmazlar sanırım . Hanımla fotoğraf için M8 diyebiliriz işte .

Ekran biri Süper Amoled biri LCD bu benim için önemli değil . Senin için nasıl bilemem . Ama Ppi'a gelelim .
M8 - 440 ppi / S5 - 442 :D 2 ppi aynı diyelim . Bu konuda ikisinin de hakkını verelim . Amoled ekran Siyahı daha güzel gelir sana söyliyim şimdiden .

Malzeme hissi olarak M8 . S5 tasarımcısı bunun için istifa etti zaten . Adam yapamamış baskı yapmışlar . Tabi M8'in güzelim yekpare metal hissiyatini Z2 hariç kim geçebilir :) Yani Z2 benim hoşuma gidiyor o cam yüzeyi . Note 4'de Samsung klasiği değişebilir ama .

Sonuç = Yukarıdaki kriterlere göre hangisi ise . İkisi de iyi işler yaptı bu markaların ama ben yazdım yukarıya ona göre karar verebilirsin . Ben de Note 4'ü bekliyorum her Note 2 kullanıcısın yaptığı gibi . Note serisini 2şer 2şer atlıcam :D Bu arada yukarıdaki 2 telefon da ihtiyaçlarını karşılar merak etme . (Bu karşılaştırmanın benzerini Z2 ile M8 ile de yapmıştım . )

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı