HTC One M9 vs LG G4

Makaleler
2
Daha fazla  
Bazılarımıza sordum telefon konularında 1000TL altı ne alayım diye. Yine diyorum bundan zibilyon tane açtım fakat gerçekten aradığım şeyi bulamadım. Neyse.

Ankara içi orjinal olduğunu iddia ediyor iki yerde. Gelip deneyip alabilirsiniz deniyor. AnTuTu kurarak bakacağım zaten orada. Sizin öneriniz nedir ? Hangisi daha alınası ? Linkleri de burada.

One M9 HTC Cep Telefonu Sahibinden sıfır 769,99 TL - 406827937
Sıfır Mavi LG G4 H815 Cep Telefonu sahibinden.com'da - 400745566

Hem orjinal olup hemde o fiyatta olmaları gerçekten ilginç. Ben bir g4 kullanıcısıyım ve tavsiye ederim. Ancak sıfırın piyasa fiyatı 1500 ciarı iken bu sitelerde 750 tl civarı. Ucuz etin yahnisi acı olur. Tavsiyem daha güvenilir yollardan telefon almanız. Daha sonra yaşayabileceğiniz sorunlar size keşke 2000 tl verseydim de bunlarla uğraşmasaydım dedirtebilir.

G4'de sorunlar çıkmasa kamera, ekran olarak çok daha iyi telefon M9 modeline göre. M9 modelinde de ısı ve güç tüketim canavarı sorunlu işlemci SD 810 modeli var. G4 ile ilgili oluşacak kronik sorunları garanti birebir ücretsiz olarak karşılayacaksa G4 alınabilir. Bu işlerle falan uğraşmak istemiyorsan M9 alınabilir, her ne kadar işlemcisi sorunlu olsa da G4 modeline göre daha sorunsuz bir model. HTC SD 810 işlemcisinin ısınmasını engellemek içinde işlemcinin saat frekans hızını düşürmüş. Yine de ısınıyor tabii.

Senden beklemezdim bu soruyu be...
Ses, kamera ikilisinin iyi performans vermesi lazım. Geri kalan şeyler pek önemli değil açıkçası.

Son olarak kısaca bana şunuda söyleyin lütfen. G4 iyi mi kötü mü ?

Herkesin istekleri günden güne değişebilir. Bu yüzden sordum.
Eğer telefonda bir sorun oluşmazsa ya da o riski göze alırsan ve garanti benim için önemli değil dersen ( LG Türkiye'nin de ithalatçı garantilerden farkı yok zaten) G4 alınabilir. Şahsen ben almazdım. Tabii karar senin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı