HTML+CSS+JavaScript mu? Yoksa python+JavaScript mi?

Yukarıda gördüğünüz gibi 4 tane kodlama biçimi var ve bunlar beraber kullanılıyor bende kendimi yazılımda ilerletmek istiyorum çünkü ilerideki mesleğimi yazılım mühendisi olarak seçmek istiyorum ama ilk başta öğrenmek ve kendimi geliştirmek için birisine daha fazla kafa yormak istiyorum.
Benim sorum şu çevremdeki insanlar bana Python+JavaScript öğren diyor ama alanında okmuş ve başarılı insanların coğuda HTML+CSS+JavaScript öğrenmemi öneriyor yazılımı hayatımda şu şekilde kullanmak istiyorum;
1)ışletim sistemi geliştirmek.
2)Web sitesi yapmak.
3)Hayalime göre pixel bir oyun yapmak.
Tabii ki de yazılımlar HTML CSS JavaScript Python'lar sınırlı değil bu daha çok etrafımda duyduğum şeyler C++, C# olabilir sadece hangisi daha doğru olur diye düşünüyorum çok arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

İşletim sistemini nirvana hayalin tut. Arkadaşımızın dediği gibi web sitesi yapman için HTML+CSS+JavaScript gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda gördüğünüz gibi 4 tane kodlama biçimi var ve bunlar beraber kullanılıyor bende kendimi yazılımda ilerletmek istiyorum çünkü ilerideki mesleğimi yazılım mühendisi olarak seçmek istiyorum ama ilk başta öğrenmek ve kendimi geliştirmek için birisine daha fazla kafa yormak istiyorum.
Benim sorum şu çevremdeki insanlar bana Python+JavaScript öğren diyor ama alanında okmuş ve başarılı insanların coğuda HTML+CSS+JavaScript öğrenmemi öneriyor yazılımı hayatımda şu şekilde kullanmak istiyorum;
1)Işletim sistemi geliştirmek.
2)Web sitesi yapmak.
3)Hayalime göre pixel bir oyun yapmak.
Tabii ki de yazılımlar HTML CSS JavaScript Python'lar sınırlı değil bu daha çok etrafımda duyduğum şeyler C++, C# olabilir sadece hangisi daha doğru olur diye düşünüyorum çok arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

Ne yaptın? Ve ne önerirsin yeni başlayanlara?

O zaman ben en iyisi HTML + CSS + Javascript'le başlayayım
Programalma yapacaksan diğerleriyle vakit kaybetme onlar programlama dili değil. Programlamayı Js ile öğrenebilirsin HTML ile öğrenemezsin. HTML öğrenirsen gerisi gelmez yani diğerlerinin demesi gibi.

Peki dom konusunda nasıl olacak iş HTML bilmeden elementleri nasıl erişilecek.
DOM dediğin o kadar basic bir şey ki. JS öğrenirken bir elemente nasıl erişeceğini sorduğunda zaten öğreniyorsun. Belli başlı metodlarla getiriyorsun zaten. Her birinin nasıl kullanılacağı HTML'den bağımsız. Biri tag'e göre element getiriyor, diğeri class'a, diğeri ID'ye... Sonrası okuyabiliyorsan kolay.

element.style -> Element'in style'ını değiştirmene izin veriyor. style.<attribute> -> elementin styleının belirli bir attribute'ini değiştirmeye yarıyor gibi gibi. Dökümantasyon var. Web en yaygın alan olduğu için soru cevaplarda bol bol var. HTML bilmeye gerek yok. JS'in metod açıklamalarını okusan yetiyor yani.

HTML öğren, HTML öğren. HTML'de bir şey yok. HTML'in asıl olayı CSS eğer illa bir şey öğrenilecekse. Onunda artık şöyle bir gereksizliği var; React gibi muazzam frameworkler var.

js ile sadece dom manipülasyonu mu yapılıyor arkadaş? html öğrenmenin bi şeyi yok ki zaten sanki çok zor. belki backend yazacak. js öğrenmek için html öğrenmeye gerek yok. programlama öprenmek istiyorum diyor. programlama öğrenmek istiyorsa programlama dili öğrenilir markup language değil.

Geri
Yukarı