Çözüldü HTML + CSS + JS ile Blog sitesi programlarken ikinci aşama olarak ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetsakacii

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Visual Studio Code programıyla HTML + CSS + JS kullanarak bir Blog sitesi geliştiriyorum. Programlama kısmı bittikten sonra ikinci aşama olarak ne yapmalıyım? Ayrıca siteyi tarayıcıda yayınladıktan sonra nasıl içerik yükleyebilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sadece HTML, CSS ve Javascript'le site olmaz. Bu yüzden içerik ekleyemezsin. Backend programlama için de bir dil kullanman gerek. Blog altyapıları genellikle PHP ile kodlanır (Zaten %70'i Wordpress falan).
Aslında JS ile de olur diye biliyorum. Her blog postu md olarak yazar node ile çekebilirsiniz (Yanlış olabilir) . Daha basit bir yöntem ise bir blogging platformu kullanabilir ve blog postlarınızı API ile çekip kendi blog sitenize yazdırabilirsiniz.

Aslında JS ile de olur diye biliyorum. Her blog postu md olarak yazar node ile çekebilirsiniz (Yanlış olabilir) . Daha basit bir yöntem ise bir blogging platformu kullanabilir ve blog postlarınızı API ile çekip kendi blog sitenize yazdırabilirsiniz.
Dediğiniz doğru hocam örnek olarak şunları bıraktım;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam PHP hala backend için güzel bir dil size ilk arkadaşın dediği gibi php önerebilirim ondan sonra daha yeni nesil sistemler üzerinde uğraşmanızı öneriyorum. Örnek olarak MongoDB kullanarak NodeJS ile veya NextJS ile api yazıp full stack projeler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca PHP için de Laravel frameworkünü kullanabilirsin.
Teşekkür ederim 🙏
Teşekkürler 🙏

Yanlış söylüyorlar hocam o zaman. Bu yüzden diyorum, programlama konularında bilmeyen insanların bilgi vermemesi gerekiyor.

Blog altyapılarının çoğu Wordpress'tir. Kodlama bilgisi gerektirmeden blog açabilirsiniz. Eğer kendiniz kodlamak istiyorsanız Wordpress'e gerek yok. PHP öğrenin
Html+Css+JavaScript'le web sitenin ön yüzünü PHP ile de arka tarafını yapıyoruz diye biliyorum. Html Css JavaScript bilmeden tek başına php bilerek bir websitesi yapabilir miyim?

Geri
Yukarı