HTML, CSS ve JScript kaç ayda öğrenilir?

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
Arkadaşlar yazın sadece can sıkıntısından web sitesi tasarlamayı öğrenmek istiyorum ve 2 sene önce HTML ve CSS öğrenmiştim sizce kaç ayda öğrenirim tekrardan (çünkü unuttum).
Ek olarak dosyalara arayüz olarak da yazmak istiyorum mesela müzikler içinde istediğim albümü bulmak için bir tasarım, tıkladığımda link açılacak falan :D.
Belki bir ev serveri bile kurarım sanal makine ile uzaktan sanal Ubuntu/Fedora içindeki dosyaları oynatmak, tabletten bu sunucu üzerinden video izlemek.

"Kaç ayda öğrenirim ?" sorusu bence yanlış. Kişiden kişiye ve öğretime göre bu süre değişir. 2 sene önce HTML & CSS öğrendiğinizi söylemişsiniz, temeliniz varsa yeniden kazanım çok zor olmayacaktır. Unutmayın, her problem bir kazanımdır.

"Kaç ayda öğrenirim ?" sorusu bence yanlış. Kişiden kişiye ve öğretime göre bu süre değişir. 2 sene önce HTML & CSS öğrendiğinizi söylemişsiniz, temeliniz varsa yeniden kazanım çok zor olmayacaktır. Unutmayın, her problem bir kazanımdır.
Sağ olun açıkçası başlığın başa kaldığını düşünüyordum :D.

Esasen benim html ve css i bitirmeden Javascript'e balıklama daldım pişman değilim.Tavsiyem bir kitap olur e-kitap olur baştan sona hiç durmadan nedir diye kitabı okumanız.Sonra kendinizde bir yol çizmelisiniz Ör:Kullanıcı girişi için javascript sayfasımı lazım hemen bu örnek üzerinde size lazım olanları öğrenin gibi gibi.Yani şöyle söyleyim Html' sıra sıra bütün elementleri öğreneceğine ihtiyacın oldukça öğrenmen.

Esasen benim HTML ve CSS'i bitirmeden JavaScript'e balıklama daldım pişman değilim. Tavsiyem bir kitap olur e-kitap olur baştan sona hiç durmadan nedir diye kitabı okumanız. Sonra kendinizde bir yol çizmelisiniz ör: Kullanıcı girişi için JavaScript sayfasımı lazım hemen bu örnek üzerinde size lazım olanları öğrenin gibi gibi. Yani şöyle söyleyim HTML' sıra sıra bütün elementleri öğreneceğine ihtiyacın oldukça öğrenmen.

Cevabınız için teşekkür ederim ama sanırım Python öğreneceğim web değil de masaüstü uygulaması yazmak istiyordum ve rica etsem Python'u kaç ortalama ayda öğrenildiğini (günde 3 saat ve ortalama bir insan fakat merak fışkırıyor) söyleyebilir misiniz :).

HTML, CSS ve JavaScript kullanarak da masaüstü uygulaması yazarsın, Electron.js kütüphanesi ile. Hatta HTML, CSS ve JavaScript'e hakim olursan, Python'da yazacağın uygulamadan daha çok göze hitap eder. Front-end tarafında sayısız framework ve kütüphane mevcut.

Electron.js ile yapılmış uygulamalara buradan bakabilirsin: Electron Apps | Electron.

Dökümantasyonu anlamıyorsan, YouTube'da kablosuzkedi adlı bir kanal bunun eğitimini çekmiş.

HTML, CSS ve JavaScript kullanarak da masaüstü uygulaması yazarsın, Electron.js kütüphanesi ile. Hatta HTML, CSS ve JavaScript'e hakim olursan, Python'da yazacağın uygulamadan daha çok göze hitap eder. Front-end tarafında sayısız framework ve kütüphane mevcut.
Ama hocam şöyle bir sıkıntı var (Aslında bunu öğrendiğimde vay canına demiştim) benim sadece 3 ayım var ve HTML, CSS, JS(Sanırım sadece JQuery), Adobe Illustrator, Adobe XD öğrenirken sürenin yetmeyeceğini düşünüyorum.

HTML, CSS ve JavaScript'i öğrenmek maksimum bir ay sürer, her gün kafa yorarsan. JQuery gerekli değil, öğrenmesen de olur başlangıçta. Adobe ürünleri olmadan da tasarım yaparsın.

HTML, CSS ve JavaScript'i öğrenmek maksimum bir ay sürer, her gün kafa yorarsan. JQuery gerekli değil, öğrenmesen de olur başlangıçta. Adobe ürünleri olmadan da tasarım yaparsın.
Zaten Photoshop biliyordum o yüzden Illustrator demiştim.
Javascript konusunda sizce kendisi yerine direkt electron öğrensem iyi olur mu.

Geri
Yukarı