HTML nasıl öğrenilir?

famineasylum

Femtopat
Evet efenim merhabalar, bu aralar HTML nedir, neden kullanılır gibi konulara bakmaya başladım ve olabildiğince fazla etiket olduğunu fark ettim kendimce.
Bu etiketleri kullanmaya başlayınca öğreneceğim zaten ama şimdilik çoğu aklımda kalmadığı için ne yapabilirim diye soruyorum.
Yani bir not defterine mi yazayım, direkt bir deftere mi yazayım? Bana ne önerirsiniz veya paylaşmak isterseniz siz nasıl öğrendiniz?
İyi günler

Proje yap. Proje yaptıkça o tagları kullanacaksın, kullandıkça aklında kalacak.

Aklında kalmadı mı, unuttun mu? Yaz internete o tagın ne işe yaradığını ya da HTML taglarının hepsine bak. Hangisini kullanacağını, hangi tagın ne işe yaradığını tekrar okursun. Bu şekilde yapa yapa en sonunda hepsi aklında kalır.

Öyle not defteri falan gibi ilkel şeylere gerek yok. Koskoca defter olarak internet var. :)

Evet efenim merhabalar, bu aralar HTML nedir, neden kullanılır gibi konulara bakmaya başladım ve olabildiğince fazla etiket olduğunu fark ettim kendimce.
Bu etiketleri kullanmaya başlayınca öğreneceğim zaten ama şimdilik çoğu aklımda kalmadığı için ne yapabilirim diye soruyorum.
Yani bir not defterine mi yazayım, direkt bir deftere mi yazayım? Bana ne önerirsiniz veya paylaşmak isterseniz siz nasıl öğrendiniz?
İyi günler
HTML zor bir şey değil deftere yazmanıza gerek yok proje yaptıkça aklınızda kalır.

O kadar çok etiketin hepsini aklında tutamazsın. Ya şöyle bir etiket vardı deyip internetten bakarsın. Burada önemli olan onu daha önce defalarca kullanmış olmak.

Deftere gerek yok bence, zaten çok zor bir dil değil. Udemy gibi kurslara kayıt olabilirsiniz. Çok fazla proje yaparsanız aklınızda kalır diye düşünüyorum.

Benim size önerim sadece HTML öğrenecekseniz frontpage 2003 indirmeniz yönünde olacak hem JS'i de az da olsa veriyor hem de websitesini kod yazmadan editleyebiliyorsunuz (önermem) sonra da kodlara bakabilir ve bilmediğiniz şeyleri aşırı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı