HTML ile mi devam etmeliyim Python ile mi?

Sizler benim yerimde olsanız ne yapardınız peki? İkisini de öğrenebilirim zamanla fakat öğretmenlere vs. sorduğum zaman HTML dili gereksiz Python öğren diyorlardı ondan sordum. İşe yaramaz bir dil mi yoksa bana ileride katkı sağlar mı?
Öğretmenlerine söyle bir daha hiçbir Web sitesini kullanmasınlar. Madem HTML gereksiz Web siteleri de gereksiz mantıken.

Direkt Python öğren demek mantıksız. Sen ne yapmak istediğine karar vermelisin. Ben veri bilimci olacağım diyorsan, yapay zeka öğrenmek istiyorum diyorsan Python öğrenirsin. Web sitesi yapmak istiyorum dersen HTML, CSS, Javascript öğrenirsin.

Öğretmenlerin haklı. Html sadece internet siteleri için kullanılır. Python kullanım alanları şöyle;
  • Veri Bilimi
  • Makine öğrenme
  • Web Geliştirme
  • Görüntü İşleme
  • Oyun Geliştirme
  • Tıp ve Farmakoloji
  • Biyoloji ve Biyoinformatik
  • Sinirbilim ve Psikoloji
  • Astronomi
  • Robotik, otonom araçlar, iş, meteoroloji ve grafik kullanıcı arayüzü (GUI) geliştirme gibi diğer alanlar.
Python geleceğin de dilidir bu arada. Tabi her şeyi yine senin zevklerin belirler. Ben site falan da geliştiririm diyorsan html de öğrenebilirsin.
HTML'e nasıl gereksiz diyebildiğinizi açıklar mısınız?

Web Geliştirme yazmışsınız fakat Python ile backend'ini yazdığımız projenin frontend kısmında gereksiz dediğiniz HTML veya HTML tabanlı JSX vs. kullanıldığını bilmiyorsunuz.

Html sadece internet siteleri için kullanılır. Python kullanım alanları şöyle;
  • Veri Bilimi
  • Makine öğrenme
  • Web Geliştirme
  • Görüntü İşleme
  • Oyun Geliştirme
  • Tıp ve Farmakoloji
  • Biyoloji ve Biyoinformatik
  • Sinirbilim ve Psikoloji
  • Astronomi
  • Robotik, otonom araçlar, iş, meteoroloji ve grafik kullanıcı arayüzü (GUI) geliştirme gibi diğer alanlar.
Python geleceğin de dilidir bu arada. Tabi her şeyi yine senin zevklerin belirler. Ben site falan da geliştiririm diyorsan html de öğrenebilirsin.
Web Geliştirme, Oyun Geliştirme, Tıp?

Hayır hayır. Ben html'e gereksiz demedim. Html'in kullanım alanı düşük anlamında demiştim yanlış anlaşılmışım kusura bakmayın.
Nasıl düşük? HTML olmadan site nasıl yapacaksınız C# dışında?

Bilerek mi anlamazdan geliyorsunuz acaba? Html olmadan tabii ki site yapılmaz. Ama mesela oyun geliştiremezsiniz demeye çalışıyorum.
Amacı o değil ki zaten. Her dilin özel kullanım alanı vardır.
Ayrıca Python için yazdıklarınızın çoğu yanlış.

Hocam siz hangisini önerirsiniz? HTML ile bir devam etmemi mi yoksa yarıda kesip Python'a geçmemi mi önerirsiniz?
Sırf HTML olmaz, zaten HTML bir programlama dili değil. HTML yanına tasarım için CSS öğrenmenizi öneririm. CSS'i kavradıktan sonra fonksiyonlar için JavaScript geçebilirsiniz.
Yazılımda spesifik bir yardıma ihtiyacınız olursa şu üçünü öneririm:
YouCode
GeeksForGeeks
W3Schools (sadece web yazılım için)

İşte ben de onu demeye çalışıyorum. Python tek amaçlı değil diyorum.😑

Ben öyle okudum. Doğrusunu yazarsanız sevinirim.
Python genel olarak veri, robotik kodlama ve makineler için. Diğerleri için kullanmak mantıksız, ki zaten özel dilleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı