HTML iyi bir başlangıç mıdır?

MrKara34

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazılıma yeni başlayacağım HTML ile başlamayı düşünüyorum. Şu anlık hedefim web site yapmak sonra C'ye geçeceğim. HTML, CSS yapınca olur mu veya ne yapmam gerek?

Arkadaşlar yazılıma yeni başlayacağım HTML ile başlamayı düşünüyorum. Şu anlık hedefim web site yapmak sonra C'ye geçeceğim. HTML, CSS yapınca olur mu veya ne yapmam gerek?
Bu şey gibi; kart kullanmayı öğrendikten sonra Formula 1 kullanmak gibi.

C'ye geçecekseniz, Python'dan başlayın.

Web sitesi yapacağım diyor.
Django ile mvt web projesi geliştirebilir sonuçta?

Web tarafında çalışmak istiyorsan html css ile başlaman doğru. Üstüne bir de javascript temeli atarsın, mis gibi başlangıç. İleride frontend de düşünsen backend de düşünsen böyle başlaman doğru.

Bu noktanın ilerisinde kendine alan seçmelisin.

Frontend ile devam edeceksen js frameworklerine yönelebilirsin:
- React
- Vue
- Angular gibi

Backend ile devam edeceksen:
- c#(.net core vb)
- js (nodejs framework leri)
- golang,
- java (springboot) etc.

Tabii backend için ekstra olarak database yönetimini iyi bilmek büyük avantaj. Günümüz backend geliştiricileri her şeylerini ORM ile yazdıkları için sıfır veri tabanı bilgisi ile “backend developer” olduklarını sanıyorlar. Neyse…

Seçtiğin alan ve dile göre çok çalışıp kendini geliştirmen kalıyor geriye. Ama bu bitmeyen bir süreç söyleyeyim 😅 kaç sene olmuş hala yeni tech setleri araştırıp öğrenip gereken yerlerde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı