HTML Sitesini Bölümlere Ayırmak

Sametsezgn

Decapat
Ben bir internet sitesi ödevi yapmaktayım fakat sitemi HTML, CSS( orta ) ile yapmak zorundayım. Sitemi belirli bölümlere ayırmak istiyorum mesela bu sitedeki sağ-sol kısımların boş olması gibi veya üst kısımda yönlendirme kısmı olması gibi. Eğer yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bölümler derken banner, menü, gövde, footer gibi bölümleri kastediyorsan, hepsine ayrı ayrı <div> açıp boyutlandıracaksın. Yönlendirme kısmını açabilirsen yardımcı olabilirim tam olarak anlamadım yönlendirmede ki kastından.

Keşke projenin kaynak kodlarını da bizimle paylaşsaydın. Çok daha iyi olurdu. Ama sana şöyle bir tavsiye verebilirim,

kullandığın her alan için, bir konteynır (kapsayıcı) kullan. Ana Div için ana-kapsul, yan menüler için (kendi projemde kategoriler) kat-kapsul, menüyü ortalamak için menu-kapsul diye div tanımladım. Hepsine ayrı ayrı div tanımlamadan imkanı yok şekillendiremezsin.

Ayrıca divi ortalamak için;
CSS:
margin: auto;
kullanabilirsin.

Sağa sola kaydırmak için:

CSS:
float: right; // Sağa yaslar
float: right; // Sola yaslar

Ayrıca bu makaleleri de okumanı tavsiye ederim;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı